09 veebruar 2018

Töö ja puhkus

Kas ma üllatan kedagi sellega, et palju tööd on? Ilmselt mitte, isegi mitte iseennast. Ja kuigi rõõm tehtud tööst ja tundest, et oled vajalik, on äärmiselt mõnusad tunded, siis puhata oleks ka hea. Sellepärast lähengi täna Tartusse.

Täna kirjutasin Facebookis mingi postituse alla, et ma läksin õige varakult lapse kõrvalt tööle, sest mulle meeldib ennast vajalikuna tunda ja täiskasvanutega suhelda. Selle peale kommenteeris keegi, et töö pole ju ainuke võimalus, aktiivsed emmed leiavad ka muid tegevusi enda vajalikuna tundmiseks. Esiteks pidin ma oksele hakkama, sest ma vihkan, sõna otseses mõttes vihkan seda, kui keegi mind emmeks kutsub. Ainult Ernstil on see õigus! Ma ei ole ka mingi "elukutseline emme", keda võiks nii kutsuda (sääraseid ilmselgelt on, nagu ma lugesin), vaid esiteks inimene, seejärel naine ja alles siis ema. Teiseks – töötamine. Elu lahutamatu osa. Minu jaoks poleks enda vajalikuna tundmine see, et ma kulgen mööda beebigruppe, käin jalutamas, mänguväljakul või vahin, kuidas mu laps kodus enda elushoidmisega ise kenasti hakkama saab. Mulle meeldib käia tööl, teenida raha ja siis selle rahaga majandada, arveid maksta ja muid asju teha, mida täiskasvanud ikka teevad. Ma just mõtlesin hommikul tööl, et näe, Ernst saab varsti kolmeseks ja kui õudne, kui ma oleksin veel siiani kodus passinud. Milline mandumine!

Aga nüüd Tartusse! Mul on homme vaja päev kuidagi Ernstiga kahekesi mööda saata, nii et kui kellelgi on soovitusi, kuhu selle pärdikuga minna (Aura ei tule hetkel kõne alla), siis ma olen kaks suurt kõrva ja silma.

5 kommentaari:

notsu ütles ...

Mänguasjamuuseum?

Tilda ütles ...

Laupäeviti on mänguasjamuuseumis mu meelest lastele mingid tegevused ka (lote pannkoogihommikud on olnud vist jms), a ma väga kindel ei ole, et iga laupäev. Loodusmuuseum. Ja Tartus on praegu kaks tuubimäge ka, mõlemad täitsa ok - on pisikeste peale ka mõeldud. Lõunakas ja Kvartalis on mängutoad, Kvartali oma on parem.

Madli ütles ...

Ma ise mõtlesin ka kas Kvartali või Mänguasjamuuseumi peale, nii et ilmselt üks neist saab valituks.

soodoma ja gomorra ütles ...

Mida sa pead silmas mandumise all?

Madli ütles ...

Seda, et kui ma oma mõistust ei treeni, jääb see kängu. Ja olgem ausad, pärdikuga kodus olemine ei ole just eriti intellektuaalne tegevus.