06 aprill 2018

(Meele)heitlikud ajad

... ja meeleheitlikud teod.

Ma ei hakka täpsustama, kes ja mis ja miks, aga mul oleks hädasti vaja leida massööri, kiropraktikut või kedagi, kes suudaks selgroo paika tõmmata ... ja tuleks seda tegema patsiendi koju. Enamik ei tule (katsetatud), aga kui inimene ei saa liikuda ab-so-luut-selt ega saa kodust välja, siis on igasugustest massaažitubadest-särkidest-värkidest vähe abi. 

Ühesõnaga, kui keegi teab kedagi, kes teab kedagi, kes oleks suur ja tugev ning teaks midagi selgroogude paikatõmbamisest, siis võib mulle kohe teada anda. Ma oleks väga tänulik ja see tänulikkus ei väljenduks ainult sõnades.

***

Muud mu elus praegu polegi. Üks mu kallis sugulane on väga raskes seisus ja tahaks teda nii-nii väga aidata, aga kuidagi ei saa. Need on need hetked, kus kõik muu tundub nii tähtsusetu rabelemine ja mil saan aru, et kui tõelised hädad on käes, siis pole vahet, kas sul on mitme kuu jagu sääste pangakontol, ainult tervislikud söögid külmkapis ja mitmekorruseline maja pea kohal. Mitte miski ei loe. Ja miski ei aita. Ja karma ka ei aita.

2 kommentaari:

Hel. ütles ...

Kui inimene (oletatavalt üsna noor) on nii hullus seisus, et ei saa üldse liikuda, siis on see erakorralise meditsiini teema ju. Meil on küll korduvalt kiirabi kohale tulnud, kui ühel mehel puusaliiges paigast läinud. Selgroog muidugi keerulisem aga...seda enam.

Teise variandina mõtleksin invatranspordi teenusele - need viivad ta raamil (või ratastoolis) vajalikku kohta.

Madli ütles ...

Need variandid on meil peast läbi käinud küll, aga paraku on see inimene väga ... arstipelglik, kui viisakalt väljenduda. Ja lisaks on tal ka muud hädad, mis liikumist takistavad. Eks tuleb muidugi varsti ka transport ette võtta, kui muidu ei saa, lihtsalt koduvisiit oleks kordades mugavam.