14 mai 2018

Eurovisioonist

Laupäev oli emotsionaalselt väga raske, sest ma käisin Tartus leinavate inimestega suhtlemas, ja seetõttu tundus õhtune Eurovisioonikonkurss igati vajalik – mis saaks viia mõtted rasketelt teemadelt paremini eemale kui üks suur hunnik väga halbu laule? Mina küll ei tea. Väga halbu laule ma õnneks ka sain, aga sekka siiski ka paar üllatust. Nüüd kõigest järgemööda.

Mu suur, SUUR lemmik oli Ungari. See oli laul, mis meenutas kohe laulu ka, mitte mingi tilulilu. Kui ma viitsin, siis otsin selle bändi teised laulud ka üles ja kuulan veel. Reikop ei saanud üle, et eurol sellist metalit lastakse, aga mina olin küll rahul. Rohkem oleks võinud olla! Teisel kohal oli Austria laul, sest mulle tohutult meeldis laulja hääl – mõnusalt sametine, madal ... mmm. Laul jäi ka kummitama. Rohkem ... vist ei olnudki. Las ma mõtlen. 

Ei olnud jah, nii et tuleb liikuda skaala teise otsa, kus pesitsevad halvad laulud. Esiteks: Tšehhi. See laul, esitaja, show, ühesõnaga kogu kompott oli nii perversne selle sõna kõige halvemas tähenduses, et mul pole lihtsalt sõnu. Kes selle lavale lasi? Samas ma just lugesin, et Tšehhis on EL-i maadest kõige rohkem orjandust, nii et ... Leedu. Nii ilast ja siirupist laulu pole ammu kuulnud. Sain selle 3 minuti jooksul suhkruhaiguse. Midagi pole teha, mingid lääged armastuslaulud pole ÜLDSE minu teema. Mittemeeldivaid oli veel, aga need kaks olid siis kõige  ... tipus? Võidulaul ei tekitanud minus mingisuguseid emotsioone, küll aga diskussiooni ühe sõbraga, kes imestas, miks Eesti sellele ühtegi punkti ei andnud. Ma siis seletasin talle, et siin pole midagi imestada, sest Eestis on hämmastavalt palju naisi, kes tunnevad uhkust selle üle, et saavad kellegi mängukannid olla ja kui keegi laulab neile, et ära ole mingi mänguasi, siis nad solvuvad. No ja siis see ka loomulikult, et eestlased vihkavad koledaid ja pakse inimesi. Ma ei taha kedagi arvustada (valetan, tegelikult tahan küll), aga kas Eesti enda võistluslaul(ja) seda just ei kinnita? Esiteks seda mängukanniteemat ja teiseks kirjutati igal pool, kui ilus ja esinduslik ja modellimõõtu Elina ikka on. Mida ta ka on, ei saa salata. Minu jaoks oli aga Iisraeli laul lihtsalt hästi igav ja tüütu, ma ootan lauludest rohkem rohmakust ja pealegi meeldivad mulle meeslauljad rohkem. 

Hääletuse ajal arutasin aga sõbraga selle üle, millist laulu ma ise eurokal esitada tahaks, kui Eurovisioon Austraalias toimuks – siis oleks vähemalt motti kandideerida. Lõpuks mõtlesin, välja, et see võiks visuaalselt stiililt olla midagi Die Antwoordi sarnast ja muusikastiililt punk. Või elektrooniline rock.

4 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

No tore. Vähemalt üks inimene, kes minu Tšehhi-põlgust jagab. See laul oli ikka täiesti põhjendamatult halb ja tüütu. Nats samma klassi liigitus mu jaoks ka Norra, kui nüüd mõtlema hakata.

Madli ütles ...

Norra unustasin ma ära, aga ka see oli hästi halb. Kahju, sest Rõbak mulle iseenesest meeldib.

soodoma ja gomorra ütles ...

see pilt on hästi äge!

Madli ütles ...

Aitäh! See on mu kodumaja juures tehtud.