14 juuni 2018

Jalgpalli MM algas!

Ma kuulasin täna hommikul Vikerraadiost Taavi Libe intekat Andres Mustaga (ei viitsi linki otsida, kes tahab, otsib ise) ning see pani mind mõtlema mitmele asjale.


– Mina ei kilju ka vaimustusest, kui ma loen, kuidas Venemaal kodutuid koeri tapetakse ja prostituute pagendatakse, aga samas ei üllata mind need uudised grammivõrdki. Esiteks toimusid Moskva olümpiamängude ajal täpselt samasugused sündmused (isegi vist Eestis? Ma justkui oleks midagi kuulnud), nii et kõik oleks pidanud juba FIFAle ja üleüldse spordifännidele teada olema. Pole vaja nüüd ohkida, et ihsänt, kui hirrrrmus. Teiseks toovad kõik suured spordiüritused kaasa suurt kahju ühiskonna põhjaelementidele (kodututele inimestele ja koertele, prostidele), sest ikka tahetakse väliskülalistele ja maailmale ennast paremas valguses näidata. Venemaa ei erine selle poolest mitte millegi poolest nt Brasiiliast, kes 2014. aastal MMi korraldas. 

– Quo vadis, World Cup? Ülejärgmisel MMil USAs-Kanadas-Mehhikos osaleb 48 meeskonda, mis minu arvates on selgelt liiga palju. Esiteks muutub tase ebaühtlaseks ja teiseks tuleb kindlasti ette aina rohkem ja rohkem selliseid mänge, nagu selleaastane avamäng Venemaa ja Saudu Araabia vahel, mis mitte kedagi ei huvita. See ei ole enam vaatemänguline ja eksklusiivne võistlus, kuhu saavad ainult paremad, vaid mingi suvaliste jalgpallurite kokkutulek. Vaataja ei suuda enam võistlusi hoomata, mängijad ei jõua nii palju mängida ... ma ei suuda mõeldagi kõiki põhjusi, miks see väga, VÄGA halb mõte on.

– Veel kurvemaks muudab mind asjaolu, et järgmine, Qataris toimuv MM 2022. oktoobris on. Ma saan aru muidugi, et suvel oleks seal jalgpalli mängimine kollektiivne suitsiid, aga ikkagi. Mis saab Meistrite liigast? Pealegi pole sügisene World Cup ikkagi see.

– See pole nüüd seotud hommikuse saatega, aga kuna mul on kodus suht väike telekas, siis otsustasin juba ammu, et suuremad mängud vaatan kusagil mujal. Näiteks homset mängu lähen ma Kaisaga koos vaatama uude spordirestorani, mis Kristiines avati. O'Learys oli vist nimi? Igatahes tundub olevat tegu täiega põneva kohaga, sest lubati, et igalt istekohalt näeb jalgpalli. Ikka parem, kui kusagil Dublineris joodikutega vaate pärast võistelda. Kui siin leidub veel inimesi, kes armastavad jalgpalli, Saksamaad või mind, siis võite minuga mõnel järgmisel mängul ühineda.

– Ennustused ka. Ma pakun, et finaali jõuavad Portugal ja Saksamaa ning võidab .... Ei, seda ma ei julge ennustada.


8 kommentaari:

notsu ütles ...

Ladina-Ameerika peale ei panusta sa kohe üldse - kas sellepärast, et Euroopas toimuvatel turniiridel nad tavaliselt ei võida, või sellepärast, kuidas Brasiilia viimati esines?

notsu ütles ...

(viimasel MMil, tähendab)

Madli ütles ...

Nad pole viimasel ajal ennast väga heast küljest näidanud, kuigi eks ole näha - pärast esimest ringi oskan juba paremini ennustada.

Anonüümne ütles ...

praeguse pildi põhjal ei oska küll üldse öelda, kes sealt alagrupist edasi saab, kus Portugal on.

Ep vaatas tabelist, et Saksamaal on loosiga finaalini jõudmiseks palju raskemad vastased sattunud (vähemalt teoreetiliselt), Portugalil peaks justkui lihtsam olema.

Madli ütles ...

Jah, ma vaatasin ka teoreetilisi vastaseid ... Ja eilse mängu põhjal ei oska tõesti ennustada, nii P kui ka H on võrdselt väga tugevad ja idee järgi võiksid mõlemad edasi saada, aga ega ka Iraan või Maroko mingid Saudi-Araabiad ole. Peaasi, et oleks palju ilusat jalgpalli.

notsu ütles ...

Maroko mängis ilusat klassikalist Aafrika ründavat jalgpalli, kahju ainult, et kaitseorientatsiooniga mäng on tüüpiliselt edukam.

Madli ütles ...

Ma otsustasin pärast eilset mängu, et Portugal ikkagi ei saa finaali, sest nad mängivad ainult Ronaldo peal ja ajalugu on näidanud, et nii eriti kaugele ei jõua. Keegi lööb ta vigaseks või võetakse ta kasti ... meeskonnad, kus kõik on võrdsemad, jõuavad kaugemale. Sama lugu on nt Argentiinaga. Saksa ja ka Hispaania tugevus on üksikute tähtede puudumine ja pikk varumeestepink. Sellepärast arvan ma nüüd, et pigem on just nemad finaalis. Vaatan just Islandi-Argentiina mängu ja mõtlen, et ka Island võib vähemalt alagrupist läbi saada kui mitte kaugemale. Ilus mängustiil on

notsu ütles ...

ma tahaks kohe pakkuda, et Portugal kannatab Renato Sanchese puudumise all - ja ma loodan, et mitte ainult sellepärast, et ta on mulle sümpaatne mängija, vaid pigem et mu sümpaatia tuli sellest, kui tublit tööd ta EM-il tegi.

apropoo, tookord võitis Portugal ju kriitilise mängu ilma Ronaldota. Tookord tundus mulle, et nad mängisid tervikmeeskonnana ilma temata õigupoolest pareminigi.