19 juuni 2018

Jalkablogi vol 21926329 ehk suured põruvad, väikesed võidavad

Tegelikult ei mataks ma Saksamaad veel maha, sest elu ja endised MMid on näidanud, et suured meeskonnad ongi alguses pisut rabedad. Peamiseks põhjuseks on see, et mängijad on just äsja lõpetanud Meistrite liiga (nt Real Madridist on MMil 15 mängijat) ja pole jõudnud piisavalt puhata ega omavahel kokku mängida. Väiksemad ja nõrgemad aga on jõudnud pühenduda MMile, keskenduda, vaadata mänge, analüüsida erinevate meeskondade tugevusi-nõrkusi ja ongi seetõttu esimestes mängudes nagu sabatähed. Paraku kustub nende leek kiiresti, sest kuigi nad toovad esimesse mänguringi kamaluga üllatusi, siis järgmisteks mängudeks, rääkimata siis terveks turniiriks neil võhma ei jagu. See on ka põhjus, miks ma arvan, et Island alagrupist edasi ei saa. Minu ja paljude teiste kurvastuseks suudavad nõrgemad aga tihti suurte võimalused ära solkida. Ma väga, VÄGA loodan, et Saksamaa näitab teises ringis, kas ja millisest puust nad tehtud on, sest muidu pean ma oma fännisärke põletama asuma ning uue lemmiku valima. Aga kelle? Zlatan ja Buffon enam ei mängi, Portugal mulle ka nüüd eriti ei meeldi (kuigi fännivarustus on mul olemas) ... ilmselt tuleb oma vana lemmiku, Hispaania manu pöörduda. Nende särk on mul ka olemas.

Ma tegelikult ootan päris suure põnevusega Qatari MMi, sest kuigi mulle üldse ei meeldi, et see oktoobris toimub – kammoon, sel ajal tahan ma eestlaslikult ängitseda, mitte jalgpallipeo üle rõõmustada – siis ometi huvitab mind väga see, kuidas mõjutab meeskondi, et MMile pole eelnenud Meistrite Liigat. Ma ei kujuta muidugi ette, mida tol aastal Meistrite liigaga üldse tehakse, kas jäetakse ära või lükatakse edasi (ilmselt seda viimast). Oma mõju on ajavahel aga kindlasti. Ja kindlasti ka kuumusel. 

Tänane mäng: Poola-Senegal. Mingitel seletamatutel põhjustel on Epul Senegali jalgpallisärk, nii et tema hoiab pöialt Senegalile (MIKS?), aga mina olen ikka Poola poolt, sest a) Lewandovski on ikka kuradi hea mängija ja b) ma olen Poolas oluliselt rohkem käinud kui Senegalis. Samas pole ka Senegal mingi kehvake, nii et tõotab põnev mäng tulla. 

7 kommentaari:

Britt ütles ...

Tead, see on niii tore, et sa jalkast kirjutad. Kohe päris ausalt. Mind ennast jätab jalka nii külmaks ja pigem tekitab trotsi, et mu lemmiksaateid nüüd õhtuti ei näidata, aga tänu su blogile olen vähemalt asjaga kursis. Sa räägid olukorra kuidagi lühikeselt ja konkreetselt lahti. Bruno hakkab mingit hullu monoloogi pidama, mis ei jõua kuskile ja mu tähelepanu hajub seega väga ruttu. :D

Ehk siis sa oled mu isiklik MM'i infoportaal! :D

Madli ütles ...

Tore :) Ma just enne postituse kirjapanemist mõtlesingi, et ma ei taha kirjutada otsesest mängudest/mängutehnikatest ja statistikast, sest nendest suudavad eksperdid palju paremini kirjutada, vaid just sellest, mis võiks huvitada ka inimest, kes jalkaga väga kokku ei puutu – keda üldse ei huvita, see ilmselt ei avagi jalkateemalisi postitusi :)

notsu ütles ...

ma ise mängu ei näinud, aga ep. rääkis, et Senegal olla übernunnu olnud.

a mis "suurtesse" ja "väikestesse" puutub, siis ma ei tea nüüd ikka, kas saab näiteks Mehhikot väikeseks pidada.


Islandit, jah, küll. a kui nad jälle mõne suure välja kukutavad, nagu EMil (kusjuures mitte isegi ainult alagrupis, eks ole), siis ausalt öeldes... no kui need suured nii suured on, siis võiks ikkagi ise paremini mängida. neil võiks juba rahvaarvu pealt pikem pink olla, nii et kõik mängijad ei oleks liigamängudest ära trööbatud.

pealegi, vähemfavoriitide parimad mängijad on samamoodi ära trööbatud. James Rodriguez või Mohamed Salah näiteks.

Madli ütles ...

Mehhiko pole kindlasti väike, pidasin silmas hoopis nt Islandit, Panamat, Iraani jne.

soodoma ja gomorra ütles ...

KÕige stiilsem treener on mõistagi Inglismaal, ten points.

Madli ütles ...

Mulle meeldis Senegali treener, nagu mingi Bob Marley teisik. Jube kihvt!

notsu ütles ...

ma hakkasin võistkondade koosseise vaatama ja nt Marokol, kellel on nüüd kehvasti läinud, oli mitu tippklubi koosseisus esindatud - Ajax, Juventus...

Aga Island võib isegi hästi hakkama saada. Nad tunduvad oma tugevaid ja nõrki külgi teadvat ja sellega arvestavat. Ja moraal on neil ka hea.