10 juuli 2018

Minna? Mitte minna?

Vahepeal olen ma lisaks jalkavaatamisele ka muud kasulikku teinud: näiteks esitasin ma üks päev avalduse ülikooli.

Põhjuseid selleks on umbes täpselt kaks. Esiteks käivad mul vahel identiteedikriisihood, mille käigus ma tunnen ennast koleda ja rumalana ja mõtlen, et isver küll, ma ei oska ju tegelikult mitte midagi, mis must niimoodi saab! Ühe sellise hoo käigus leidsin ma aga, et nurgas halisemine on kasutu, tuleb ennast hoopis kätte võtta ja midagi ära teha. Mõeldud, tehtud - vaatasin ruttu üle ülikoolide õppekavad, leidsin endale sobiva ja esitasin ruttu avalduse. Siis hakkasin mõtlema teise põhjuse peale. Nimelt tunnen ma lisaks sellele, et ma rumal jne olen, ka mingisugust rahutust. Tahaks midagi teha, areneda, õppida! Mul hakkab juba iseendaga igav, kui ma ainult töötan ja last kasvatan ja vabast ajast Rootsi krimkasid loen. Ernst kannab ka juba kaela, nii et just õige aeg veel midagi lisaks õppida juba olemasolevale. Kas ma ka õppimise jaoks aega leian ... Noh, sellele mõtlen ma siis, kui sisse saan, mis ei pruugi üldse juhtuda, sest ma olen siiski praegustest keskalõpetanudest kümme aastat vanem.

Käisin eile sisseastumiseksamil. Peavaluga loomulikult, sest unehäired on mu igapäevane kaaslane. Eksam tundus lihtne, aga tegu polnud mitte sellega, et mina nii tohutult tark oleksin, vaid see lihtsalt oligi hästi ... lihtne. Spetsiifilisi teadmisi polnud vaja, pigem lihtsalt lahtisi silmi, kõrvi ja silmaringi. Täna tuli mulle meilile teade:

Olete saanud vastuvõtueksamil 97 punkti 100st.

Kuhu, kurat, need kolm punkti jäid? Ja mis see nüüd tähendab, sain sisse või mitte? Loomulikult polnud mul tööl kaasas ei ID-kaarti ega kaardilugejat, nii et ma sain veeta terve tööpäeva närvitsedes. Selleks hetkeks, kui koju jõudsin ja SAISi logida sain, olin ma täiesti veendunud, et raudselt on kõik teised saanud 100 punkti ja mina oma 97 sisseastumiseksamipunkti ja 92 kirjandipunktiga olen väljas. Olin veel lugenud, et konkursil on neli soovijat kohale ja ... pealegi olen ma siiski vana ja rumal, mitte nagu need õhinal 18-aastased. Logisin siis sisse ja ...  hõõrusin paar korda silmi. Ja siis veel paar korda.


No kui juba, siis oleks tahtnud ikka esimene olla. Tegelikult haaras mind aga hirm, et oioi. Kas ma lähengi nüüd ülikooli? Kuidas ma aja leian, mul on siiski täiskohaga töö ja laps ja ... Äkki ma olengi liiga vana ega suudagi enam õppida? Aaargh! 

Aga ma olen nüüd mõelnud ja otsustanud. Kui kõik on õige ja kui kõik hästi läheb, siis saab minust sügisest alates tudeng. Tallinna Ülikooli Digitehnoloogiate instituudi tudeng.

8 kommentaari:

notsu ütles ...

10 aastat vanemust peakski selles vanuses (ja veel jupp aega) andma pigem kümneaastase edumaa, mitte halvemuse.

vbla toores mälu on kehvem, aga süstematiseerimisvõime, silmaring ja oskus infomassist olulist välja sõeluda peaks see-eest parem olema.

Madli ütles ...

Epp ütles ka, et elukogemus loeb ja ärgu ma põdegu. Ega ma eriti põegi, lihtsalt vahel mõtlen, et kümme aastat on ikka kümme aastat.

Anonüümne ütles ...

Palju õnne sissesaamise puhul!
Mina leian ka, et kümme aastat - kui need pole veedetud absoluutse loruna - on siiski positiivsed kümme aastat: elukogemused, sisemine tahe, ning soov õppida, mitte niisama ülikooli minna on natuke vanematel üliõpilastel siiski teistmoodi kui verivärsketel täiskasvanutel.

Madli ütles ...

Jah, ma ise mõtlesin ka hiljem, et 10 aastat tagasi olid mu põhjused ülikooli astumiseks hoopis teised, pigem kangastus silme ees soov "saada targaks ja iseseisvaks ja elada ägedat tudengielu". Millise neist soovidest ma täitsin, on siiani selgusetu ka mulle. Praegu tahaksin ma lihtsalt aju töökorras hoida ja õppida juurde midagi, mida mul tööelus kindlasti vaja läheb ning mis samas ka huvitav on. Peale selle on mul üks ülikoolikogemus juba selja taga.

notsu ütles ...

kõik mu tuttavad, kes on otsustanud teise kõrghariduse teha (või omal ajal ülikooli pooleli jätnud ja paarkümmend aastat hiljem otsustanud siiski õppida ja lõpetada) on palju kergemini ja paremate tulemustega sisse saanud kui omal ajal.

Maasikas ütles ...

Tsiteeriks siinkohal Bellat - kindlasti minna!

Anonüümne ütles ...

Alati kui on küsimus et kas minna/mitte minna, teha või mitte teha, siis ma üritan kujutada ette, et kas nt 15 aasta pärast ma pigem kahetseksin tegemist ja minemist või mittetegemist ja mitteminemist. Reeglina seda esimest 😉 Nii et kogun siis julguse kokku ja sunnin end uusi asju katsetama. Viimane kord kui pidin selliselt mõtlema, oli siis kui sain emalt kingiks https://www.kingitus.ee/kingitus/paraplaan-lendamine-ohusoit-video selle. Ma ei ole kunagi lennanud ja pigem seda peljanud, nii et siis pidin ka ikka mõtlema, et mis mälestusi ma 15a pärast tahaksin ja otsustasin, et lähen ja proovin.

Madli ütles ...

Jah, see on hea taktika. Ma proovin ka seda rakendada siis :)