02 juuli 2018

Reisiplaanid: London

Ostsin endale just lennukipileti Londonisse ning veetsin seejärel pooltunnikese guugeldades, mida seal mõistlik teha on. 

Ma lähen sinna septembri alguses, õega, ja meie reis pole väga tavaline turistireis, sest me ööbime kohalike eestlaste juures ja suhtleme ka põhiliselt nendega, aga veidi vaba aega meile siiski jääb, mida siis kõige meeldivamalt veeta tahaks. Aga mida teha? Esialgu olen endale pannud kirja järgmised märksõnad:

– Black Books
– Camden
– Tussaud
– Regent's Park & Primrose Hill
– Notting Hill
– London Eye + laevasõit Thamesil (ma ei tea, kas see võimalus üldse eksisteerib).

Ideaalis tahaks leida Londoni avastamata pärle ja turistikatest eemale hoida, aga ma tean, et see on naiivne. Vaatasin ka veel muuseumite nimekirju, aga silme eest võttis kirjuks  – mida võtta, mida jätta? Veel üks väike salasoov oleks avastada Bridget Jones'i radu, aga mingit korraldatud ekskursiooni ma ei taha. Harry Potteri asukohtadest ei hakka ma üldse unistamagi, sest rahvamassid ja mina ei ole just hea kooslus.

Meie ööbimiskoht asub Belvedere'is, nii et edasi-tagasi Londoni kesklinna vahet traavimine tundub mõttetu, seega tahaksin teha mingid umbkaudsedki plaanid kaheks ja pooleks päevaks, mis ei hõlmaks väga palju rahvamasse, ühest linna otsast teise sõitmist või muid ebamugavusi. Kui keegi oskab häid soovitusi jagada, siis ma olen üks suur kõrv. Mainin lihtsalt ära, et nii mina kui ka mu õde oleme küll väga kultuurihuvilised (tema on nt ka ajaloolane), aga me eelistaksime kogeda võib-olla rohkem tänapäevast Londonit, hipsterikultuuri, lahedaid kontserte jne jne. Mitte päris vahtkonnavahetust või Towerit, kuigi ega needki mööda külgi maha ei jookseks.

7 kommentaari:

Kaie ütles ...

Time Out iganädalane ajakiri on hea lugemine ja seal on kôik kontserdid/filmid/üritused ja kôik muu kirjas. Neil on ka veebileht, aga ajakiri on toredam. Môned londoni blogid ka - vôib olla annab ideid
aladyinlondon.com
londonist.com

Meie viimase aja tasuta tore külastus oli Sky gardens - näed ühest kohast kogu Londoni ära :)

Madli ütles ...

Oo, need blogid tunduvad täiega lahedad! Ja aitäh ajakirjasoovituse eest, kindlasti üritan hankida.

Anonüümne ütles ...

Londonis ei saa sa rahavamassidest küll kuidagi üle ega ümber (eriti veel tipptundide ajal), nii et pane juba varakult vaim valmis :)
Madame Tussauds on minu arvates veel see kõige hullem turistipõrgu. Kui sinna on tõesti soov minna, siis tasub kindlasti ajalised piletid eelnevalt ära osta. Järjekorrad on kilomeetrite pikkused ja vahel tuleb isegi ajalise piletiga eraldi järjekorras seista. Koht ise on kindlasti vaatamist väärt, aga jah kahjuks paksult turiste täis.

Samas Warner Bros. Studio Harry Potter tour-i soovitan küll. Sinna saab londonist rongiga (20 min kesklinnast) ja 15 min otsa spetsiaalse bussiga mis viib otse stuudio ukse ette. Piletib peab sinna kindlasti juba praegu ära ostma (kui üldse sinu reisi ajaks pileteid enam järgi ongi). Kohapeal pileteid ei müüda. Hind on kõrbe, aga kui oled Potteri fän (ja kui isegi ei ole) siis on koht igati oma hinda väärt. Kindlasti unustamatu kogemus. Rahvamasse karta ei ole vaja, sest kõik piletid on ajalised ja korraga saab ainult teatud number inimesi sisse. Rahvast muidugi ikka on, aga peaks saama igat asja rahus vaadata ilma et keegi otseselt seljas elaks.

London Eye on tore, aga kui London Eye-le vaadete pärast tahad minna, siis soovitan samuti hoopis Sky Garden-it. Sky garden on tasuta, seega hoiad palju raha kokku. Pead eelnevalt vaid endale koha läbi nende veebilehe broneerima. https://skygarden.london

Ja Londonisse pane kindlasti jalga väga mugavad jalanõud, sest kas sa tahad või ei taha, sa kindlasti kõnnid seal meeletuid kilomeetreid maha :)

Kerli

notsu ütles ...

üks mu sõbrants kiidab Victoria ja Alberti muuseumi, seal on praegu (ja ka siis, kui sina lähed) näiteks selline näitus:
https://www.vam.ac.uk/exhibitions/fashioned-from-nature

st siis hea koht, kui sind moeajalugu või üldse tarbekunst ja disain huvitab.

Madli ütles ...

Ma eile veel guugeldasin ka pärast ja sain aru, et Tussaud tuleb vist tõesti nimekirjast maha tõmmata ning asendada Victoria ja Alberti muuseumiga, sest too on tasuta ja meeldib ka mu õele rohkem. Harry Potteri tuuriga on see lugu, et ma ise läheksin sinna KOHE, aga paraku ei ole mu õde eriline Rowlingu raamatute fänn ning üksi ma ei viitsi minna. Mõtlesin, et äkki on linnas midagi Potteriteemalist ... Aga suur aitäh soovituste eest, ma hakkan neid seedima ning siis reisikava kokku panema :)

Anonüümne ütles ...

Sel juhul sõida lihtsalt metrooga Londoni Kings Cross rongijaama ja külasta Platform 9 3/4
https://www.harrypotterplatform934.com/pages/about-platform-934
kuigi see Pottery World oleks kindlasti elamus ka mitte Pottery fännidele. Kui mina seal esimest korda käisin, siis ma ei teadnud Potterist suurt midagi, aga sees käisin ringi suu pidevalt ammuli :) See koht on juba sellepärast huvitav, et sa näed kuidas ühte filmi tehakse ja milline suur töö kogu selle filmi alla läheb. Hästi huvitav on. Aga jah, kui sa Londonis esimest korda oled, siis on sul arvatavasti ilma selle Pottery maailmatagi palju vaatamist ja uudistamist, seda enam, et su külastus nii lühike on.

K :)

Madli ütles ...

Ma planeerin selle Potteri stuudio siis oma järgmisesse Londonireisi (kui see tuleb), sest ma tahaks sinna kindlasti minna :) Kings Crossis asuva poe peilisin ma ka välja ja kavatsengi oma Camdeni-tuuri sealt alustada. Notting Hill on ka kavas ning seal tahan ma leida üles mõned "Notting Hilli" ja "Love Actually" võttepaigad, loodan, et leian.