07 august 2018

Kuu aja pärast ...

... lähen ma Londonisse. Ma olen vahepeal suutnud isegi mingisuguse enam-vähem rahuldava reisikava kokku panna ja kuna see kõiki kindlasti täiega huvitab, siis siin see on:

Reede hilisõhtul jõuame me Heathrow' lennujaama, kust hakkame Belvedere'i seiklema. Oleme saanud ka juba täpse instruktaaži, kuidas metroode ja bussidega liigelda, nii et esimene õhtu kulubki sellele. Ma väga loodan, et kaks kaunist blondiini Londoni metroos ebatervet uudishimu ei ärata ja me ikka elusa ja tervena kohale jõuame, sest muidu pole mu järgmiste päevade plaanidest suurt kasu.

Laupäeval on meil suurejooneline plaan sõita esmalt Kings Crossi raudteejaama, minna Harry Potteri poodi ostlema ja pärast seda sõita Camdenisse ringi uudistama. Sealt edasi läheme me Primrose'i mäe peale puhkama ja kui meil veel võhma on, siis äkki ka mõnesse muuseumi. Koduteel põikame läbi ka mõnest klassikalisest Inglise pubist, ma pean veel uurima, mis need kirjanike lemmikud olidki. Traditsioone ei saa ju murda – kui Pariisis käisin, oli mu nr 1 sihtpunkt Café de Flore. Igatahes, ma arvan, et ega me suurt rohkem jõuagi, sest me läheme Londonisse ikkagi puhkama, mitte turistitama.

Pühapäev on pühendatud kuningaperele ehk me võtame ette SELLISE jalutuskäigu. Või siis natuke modifitseeritud variandi, sest pärast Kensingtoni tahaksin ma hoopis Notting Hilli minna. Ma tahan nimelt võtta meie ringkäikude aluseks filmid ehk külastada võimalikult palju kohti, mis on seotud filmidega, ja mis võiks olla parem kui Notting Hill? Seal olevat ka Londoni armsaimad kohvikud, nii et ilmselt saame ka veidi klassikalist Inglise teekultuuri harrastada. Pühapäeva õhtul korraldatakse meile pidu, nii et õhtupoolik möödub meil jumal teab, kus ja jumal teab, millises konditsioonis.

Esmaspäev: Borough Market ja Sky Garden. Kuna mõlemad jäävad jõe äärde, siis viitsimise ja ilma korral jalutame veidi jõekaldal ja sildadel. Võimalik, et külastame mõnda muuseumi, aga võimalik, et ka mitte. Kui kedagi huvitab, miks Borough, siis seal elas Bridget Jones. Mäletate ju, filmid ikkagi.

Teisipäeval sõidame me tagasi.


Vot selline tagasihoidlik plaan. Ma olen suunisteks võtnud kaks märksõna: filmid ja võimalikult vähe kohustuslikke turistikaid, sest esiteks ei taha ma trügimise eest maksta ja teiseks  ... ei taha ma trügida. Ma tean, et ma ei leia eest inimtühja Londonit, aga ma vähemalt püüan.

3 kommentaari:

akadeemik ütles ...

Notting Hillis on pigem siuksed uuemat tüüpi hipster puhvetid, kus seda õiget Briti teekultuuri väga kogeda ei saa. Pigem niisama kift ja trendikas (ja rahakas) tunduda. Teekultuuri kogemiseks soovitan siis pigem juba afternoon teale koos kõige sinna juurde kuuluvaga (kurgivõileivad ja küpsised) minna kuskile paremasse hotelli. Aga selle peaks ette bronnima omale, sest muidu ei pruugi teesaali kohta saada. Ei soovita seejuures Savoyd, sest selle teesaal on üks suur läbikäidav koridor ja seal käivad vist ka ainult aasia turistid.
Borough Market on paksult PAKSULT rahvast täis. Sama tema läheduses olevate sildade ja jõekaldaga. Soovitan seega igaks juhuks valmis mõelda ka plaan B, sest tore ja lõõgastav jalutamine ei pruugi õnnestuda.
Mõnusat reisi!

Madli ütles ...

Raisk, ma lootsin, et turistid ei tea Borough'd :) Aga ma loodan, et äkki esmaspäeva ennelõunal seal nii palju rahvast ei ole ja kui on, siis ... mõtlen mingi varuvariandi välja. Uurin nt meie majutajate käest, kus londonlased ise käivad.

Ma kartsin ise ka, et Notting Hillis seda traditsioonilist teeõhtut teha ei saa, aga samas seal tunduvad nii armsat kohvikud olevat, et kohe väga tahaks minna. Kui nad kallid on, siis kuidugi mitte. Hotelliidee tundub väga hea – panengi selle varuplaani. Klassikaline aftrenoon tea pole muidugi üldse kohustuslik, sest ma ei joo üldse teed, aga noh, Inglismaal võib.

akadeemik ütles ...

Borough’l ongi põhiliselt turistid 😀 aga no kohalikud ka, kes seal kandis töötavad. Kui tahad natuke rahulikumat, siis mine hommikul. Alates kell 12 ei mahu seal liikuma enam kuni mingi 3ni. Ja siis nad hakkavad juba kinni panema. Londonlased ise haaravad jooksu pealt võileiva ja krõpsupaki ja hingavad selle omale tänava peal sisse. Sit down lunchid ei ole siin teemaks, v.a. kui sa just mingi CEO pole v see on work lunch.
Notting Hilli kohvikud ei ole kallimad kui harilik Londoni hinnatase. Lihtsalt piirkond on peenem ja seega neid külastav kohalik rahvas ka pigem natuke paremal järjel.
Ma ise olen kohvijooja aga kui kogemust tahad, siis need afternoon tea’d on tegelt toredad.