17 august 2018

Lobisen taas riietest

Mulle ikka meeldib riietest rääkida, mis pole ka ime, kui arvestada seda, et üks ja väga suur osa mu tööst on seotud riidekomplektide koostamisega. Kahjuks aga ei suuda ma sedasama oskust enda peal rakendada, aga selles võin ma süüdistada ainult enda figuuri. 

Aga. Sobrasin natuke piltide seas, et leida midagi, mis mu stiili, kui nii seda kutsuda võib, iseloomustaks. Leidsin VÄGA kummalisi kooliaegseid pilte ja ägedaid reisipilte ning nende keskelt isegi kaks pilti, millel ma oma tavapärases riietuses olen. Nimelt ei ole ma seda tüüpi inimene, kes laseks ennast iga päev pildistada ja kaamera ette astun enamasti siis, kui mul mingi kleit või ägedam hilp seljas on. Suvalisi teksa-maika kombinatsioone ma ei pea vajalikuks jäädvustada.


See on mu lemmikriietus:


Komplekti päritolust ka: maika "disainisin" ma ise, Sten trükkis ja kokku maksis see lõbu vist 4 eurtsa. Teksad on kaltsukast ja tennised töölt. Kõige kallim ese selles komplektis on kahtlemata mu prillipaar.

Miks lemmik? Sest mu lemmikvärv on punane ja ma armastan selliseid riideid, mida teistel pole. Seda Rammsteini maikat pole kindlasti kellelgi teisel, kui just mõni mu fänn mind ahvinud pole. Lisaks on see mugav ja universaalse, ma ütleks isegi et filosoofilise sõnumiga. Mustad, üldse tumedad püksid on mu lemmikud, sest nendes tundun ma peenem. Tennised – kas ma pean seletama? Ma ei tea mugavamaid jalatseid! Need konkreetsed on küll kahjuks nüüdseks ära visatud, sest ma panin nad meeltesegadushoos pesumasinasse, aga praegu on mul juba uued, punased tennised neid asendamas. Üldiselt ongi mu lemmikvärvid riietuses must, must, punane ja must. Mu mustalembust on näha ka sellelt pildilt. Lisaks on siin näha mu lemmikkingi, mida mu naabrid nt meestekingadeks pidasid. Pole midagi teha, ma olen lihtsalt selline mehelik naine. Aga tõesti, ma pole eriline kontsafänn, sest ma kõnnin iga päev väga pikki maid ja tihti ronin igale poole – sellel pildil nt Linnahalli katusele. Kuidas ma seda kontsadega oleksin teinud? Ilmselt vingudes.

Mingit ühtset stiili ma ei järgi, vaid vaatan kaltsukatest, mis on äge, mugav ja praktiline. Need on väga raskestitäidetavad nõudmised, kusjuures. Minu arusaam ägedusest ei ühti nimelt enamuse arusaamaga. No mulle ei meeldi mingid hõljuvad pluusid, lillelised ja pitsilised särgid, aukudega kleidid jne jne. Miks ei võiks riided olla ... isikupärased? Mitte, et mina nüüd mingi isikupära musternäidis oleksin, aga ... Praktiline tähendab muuhulgas ka seda, et ma saan sellesama riietusega minna tööle, kooli, lasteaeda, kinno, vajadusel kontserdile ja kohvikusse ning sünnipäevale ka. Ma ei osta igaks ürituseks uut kleiti vaid eelistan valida midagi olemasolevatest, samamoodi ei taha ma ka osta igaks kevadeks-suveks-sügiseks kõiki uusi riideid. Ideaalis sobiksid kõik mu riided omavahel kokku, aga noh, see on vist täitumatu ideaal. Ma mõtlesin isegi teha eksperimendi, et valin pühapäeval nt 5? 10? riietuseset järgmiseks nädalaks ja proovin neid siis omavahel kombineerida, aga ... ma pole veel selleni jõudnud. Äkki peaks? 

8 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

MIks peaks?

Madli ütles ...

Et leida elu mõte.

notsu ütles ...

pragmaatilise ääremärkusena, et vahepealsete 30+ ilmadega olid hõljuvad-lehvivad pluusid küll täiesti võrratud ja praktilised riietusesemed. kaitsesid päikese eest, aga seljas liiga palju tunda ei olnud.

Madli ütles ...

Ma kandsin siis laiu pükse ja kleite. Kleidid olid mu meelest siis ainsad riideesemed, mis ülekuumenemise vastu aitasid. Pluusid ... laiad pluusid muudavad mu figuuri Muumimamma-laadseks.

notsu ütles ...

mnjah, ma muutun piisava palavusega täiesti ükskõikseks, milliseks riided mu figuuri muudavad.
pmst tahaks ma siis ka kleitidelt, et nad puudutaks mind võimalikult vähe, ja siis pole enam vahet, kas mul on seljas lohmakas pluus või kleit - kui see rinnapartiilt alla langeb, kaotab ta talje ära nii või teisiti. ehk siis - minu figuuriga näen ma välja midagi muud kui rase või heinasaad ainult hoolega kehasse töödeldud riietega, aga neid ei kannata palavaga ju kanda. alasti ka, aga selle peale vaadataks avalikes kohtades viltu.

sukelnorsu ütles ...

tükk aega olen pead murdnud, et keda sa mulle meenutad. täna hammustasin lahti - Sebastian Bachi. midagi sarnast on teie näojoontes (ja küllap blondid juuksed aitavad kaasa)

Madli ütles ...

Hahaa, ma loodan, et ikka teda noorena, vanana on ta minu meelest ... paks ja kole. Aga väga äge! Tavaliselt öeldakse mulle, et ma näen välja nagu Agnetha Fältskog või Agnes "Viimsest reliikviast", nii et vahelduseks on tore ka mõnd meest meenutada.

sukelnorsu ütles ...

pigem ikka noorena, vana Bazi ma kahjuks ei taha ise ka vaadata (rampant ageism, mis teha)