08 august 2018

Mõtteid

Vahel on mul selline tunne, et mu pea tahab plahvatada – nii palju erinevaid mõtteid keerleb seal ringi ( jah, ma tean, kuidas see kõlas). Tööajal on vaja palju erinevaid tähtaegu ja muud tehnikat meeles pidada, aga muidu ... Täna ärkasin ma näiteks keset ööd üles ja mõtlesin, et ma olen ikka segi peast, et kooli lähen. Kuidas ma täiskohaga töö kõrvast aja leian? Hommikuks oli õnneks paanika hajunud, aga muu virrvarr jäänud. Ja et oleks teada, millest mõtleb üks tavaline 28-aastane Eesti tüdruk naine, siis olge lahked: praeguse hetke ülevaade mu peasisust.


– Augusti lõpus on juba koolis sissejuhatavad tunnid ja võõrkeeletestid – mu kooliminek saabki reaalsuseks. Ei tea, kas peaks juba kooliks valmistuma, vihikuid, pinaleid ostma? Loodetavasti pole võõrkeeletest liiga raske, sest muidu olen ma häbis kõikide nende 18-aastaste kõrval, kes ainult inglise keeles räägivadki! Milliseid vabaaineid võtta? Kuna ma õpin põhiliselt arvutialaseid värke, siis äkki võtaks juurde midagi sootuks erinevat? Mingi uue keele? Peaks üldse ainekavu hakkama vaatama ...

– Varsti pean ma minema geenitestile ja see on veidi hirmutav. Äkki mul avastatakse mingi geneetiline haigus, mis pole enne veel avaldunud? Huvitav, palju seal verd võetakse?

– Mu väike reisike tuleb iga päevaga aina lähemale, aga mul on pooled asjad veel ettevalmistamata. Täna tegin endale lõpuks selgeks, et ID-kaardiga saab UK-sse, aga nt reisikindlustus on mul veel sõlmimata. Londoni transpordi kohta uurimata. Raha vahetamata. Ma tean, et vb selleks viimaseks on veel vara, aga aeg voolab mu sõrmede vahelt nii kiiresti viimasel ajal, et ma üldse ei imestaks, kui ma 6. septembri öösel paaniliselt kuhugi eurosid vahetama tormaks. Huvitav, kuidas Londonis kaardiga maksmisega on?

– Ernst läheb järgmisel nädalal suurte laste rühma (nagu ta ise ütleb), nii et natuke peaks sellega harjutamiseks aega võtma. Ikkagi täiesti uus koht ja suurem grupp lapsi. Tahan ta veel trenni ka panna, aga kas jalkasse või tantsutrenni? Sellega seoses oleks vaja talle veel mõned puuduolevad sügisriided osta, aga ma ei viitsi üldse poodidesse minna. 

– Peaksin hakkama sügisesi kontserdikavu vaatama, kas 3-aastastele kultuurihuvilistele ka midagi sobivat leidub. Ernst käib mulle kogu aeg peale nagu uni, et tahab kontserdile ja kuidas ma siis ei vii. Talveaias toimuvad küll need beebiooperid, aga need on juba liiga titekad – tahaks ikka midagi uut!

– Ma panin endale meeltesegaduses aja ilusalongi, et ennast ikka Londonisse minekuks kabedaks teha, aga ma kardan, et unustan lihtsalt need ajad ära. Viimati käisin ma juuksuris enne suve, nii et praegu on mu peas toimuv asi üsna katastroofiline.

– Lugesin just üht raamatut, kus mingile pifile tehti ajusiirdamine ja see pani mind kogu selle olmejama kõrval mõtlema sellele, et huvitav, kui minu kehasse siirdataks kellegi teise aju, kas see inimene oleks rahul, kui ta näeks, millise keha ta saanud on? Või pettuks, kui ta vaataks neid venitusarme ja pekki igal pool? Kas ta teaks, millised valud on normaalsed, millised mitte? Ja kui minu aju siirdataks kellegi teise kehasse, kas mu identiteet jääks samaks? Või äkki siis, kui ma oleks palju ilusam, siis ei näeks ma nii palju vaeva, et olla .. tark?

– Rääkisin ühe oma sõbraga õppimaminekust ja ta sõnastas väga hästi põhjuse, miks nii tema kui ka mina kogu aeg õppida tahame: et oleks rohkem valikuid. Ma nüüd aeg ajalt korrutan seda endale.

– Selle sama sõbraga vestlemise käigus suutsin ma hetkeks välja mõelda elu mõtte või vähemalt väikese vilksatuse sellest: elu peab olema piisavalt ... raske, et sa saaksid aru selle väärtusest. Jutt sellistele filosoofilistele teemadele läks sellepärast, et me arutasime Rootsi krimkade üle ja ma avaldasin arvamust, et kui inimestel on liiga hea ja mugav elada, siis hakkavad nad idiootsusi tegema. Siis ma ütlesin oma sõbrale, et inimene peab elama sellises kohas, et ta tunneks oma elul mingit mõtet või näeks konkreetselt, kuidas ellu jääda. Ja sel hetkel jäin ma mõtlema, et ma vist seletasin enda jaoks midagi väga tähtsat lahti. Sõnastada ma seda veel ei oska, aga siiski.

6 kommentaari:

ritsik ütles ...

Geenitest- st geenidoonoriks lähed? Siis ei saa niipea vastuseid. Ma käisin esimese doonorilaine alguses, vastuseid proovisin sel kevadel saada ja siis olid vastuvõttudele registreerimise ajad juba otsas.

akadeemik ütles ...

Londonis saab igal pool kaardiga maksta. Võibolla mingites kahtlastes community puhvetites on vaid sulli võimalus aga ma ei usu, et sa mõnda sellisesse satud. Nii et iseenesest ei tohiks tekkida sellest probleemi, kui sa raha ei jõua vahetada.
IDkaardiga saad UK-sse küll aga ma soovitan passiga reisida, sest UK ei ole Schengenis. Biomeetrilise passiga saad elektroonsest väravast kiirelt läbi tulla. IDkaardiga pead seal sabas seisma, et piirivalve onu su dokustaati kontrollida saaks. Ja usu mind, Heathrowl on need sabad päris pikad.
Ma muide vastan hea meelega kõigile Londoni-reisiga seonduvatele küsimustele ja vähendan su peas valitsevat segadust. :) Ma ei tea, kas sa näed mu emaili vms. Kui jah, siis kirjuta julgesti. Kui ei, siis anna märku ja ma jätan oma eposti sulle.

Madli ütles ...

Geenidoonoriks ma ei lähe, mulle tehakse põhjalikum test, mille tulemused peaksid tulema kuuga.

Londoniteemalisi küsimusi tekib mul kindlasti veel, pean nad siis kokku koguma :) Passiga reisimise takistuseks on see, et mul pole passi, aga eks ma siis passin seal järjekorras. Ja kaardimaksevõimalus on mu jaoks ülioluline, sest mulle üldse ei meeldi sularahaga jännata. Ilmselt mõned naelad võtan Londoni pangaautomaadist välja, aga see on kõik.

notsu ütles ...

minu kogemus hiljutise valuutavahetusega: tundub, et päris valuutavahetus on odavam kui automaadist välja võtta. Ma vaatasin pärast oma konto pealt, mis seal toimunud oli, ja vähe sellest, et kurss polnud automaadis sugugi parem kui vahetuspunktis - lisaks olid nad ikka rämeda teenustasu võtnud. mingi 24 eurot läks vist eri sorti tasude ja protsentide peale. mis oleks ehk talutav, kui kurss ise oleks nii palju parem, aga ei olnud.

notsu ütles ...

... ja kui sa tahad suuremat summat vahetada, kontrolli kõigepealt, kas su päevane sularahalimiit üldse laseb nii palju välja võtta, ja kui ei lase, muuda suuremaks. või võta mitme päeva jooksul. ma avastasin paraku viimasel päeval, et nii palju, kui mul vaja, ei saa.

Madli ütles ...

Hmm, pean siis rahavahetust täpsemalt uurima, sest ma mingeid suuri teenustasusid küll maksta ei taha. Päevane sularahalimiitpeaks mul piisavalt suur olema, aga ma kavatsen kohapeal niikuinii põhiliselt kaardiga maksta ja sularaha kasutada vaid erandjuhtudel.