31 august 2018

Saatesoovitus

Täna on reede ja minu jaoks tähendab see ainult üht: käes on aeg kuulata Vikerraadiost oma lemmiksaadet "Aeg peatub". Enne, kui kõik eelarvamustega inimesed sõna "Vikerraadio" kuuldes ära jooksevad ja mõtlevad, et ihsänt, sealt vanainimeste raadiost pole ju midagi kuulata, siis ... ärge jookske. Vikrist tuleb väga häid saateid ja ma ei ütle seda (ainult) sellepärast, et ma sellega seotud olen. Tegelikult ka.

Aga. "Aeg peatub" räägib Eesti üheksakümnendate muusikaelust ja nagu me kõik teame, on see kümnend eesti muusikaelus pöördeline ajastu. Ei saa väita, et kogu toona valmistatud muusika just mu igapäevasesse pleilisti kuuluks või mulle üldse meeldiks, aga tohutult huvitav on ikkagi. Esiteks sellepärast, et ma natukene siiski mäletan seda aega ja teiseks: "Aeg peatub" on kohutavalt dünaamiline saade. Ükskõik, mis teemat parasjagu käsitletakse, mitte kordagi ei hakka igav. Suur kummardus Taavi Libele, kes kogu saate otsast lõpuni üksi kokku paneb, sest oskus nii suurest infohulgast valik teha ja seda veel huvitavalt esitleda – seda ei oska igaüks. Kui mina peaksin taolise saate tegema, saaksid kuulajad mitmeosalise ja väga põhjaliku ülevaate Metro Luminalist ja ei midagi muud, Taavi on aga suutnud kajastada vist peaaegu kõike, mis toonases muusikaelus toimus. Kahjuks küll mitte Metrot, aga noh, see ongi märk, et peaksin vist ise neist saate tegema.

Paar päeva tagasi õnnestus mul Taavile ise ka oma vaimustusest rääkida. Milline õnn, sest tavaliselt hüppan ma lihtsalt kodus ringi, kuidas ma mingit saadet nii väga armastan ja saatejuhile seda öelda tahaks, aga kuidagi ei leia võimalust. Ja kui paljud ikka raadiosse helistavad-kirjutavad selleks et kiita? Tavaliselt võetakse ühendust siis, kui miski ei meeldi või kui mitte miski ei meeldi. Ma peaks selle vist tavaks võtma, et käin saatejuhte ahistamas ja neile oma armastusest rääkimas. Järgmisena võtan siis ette Joonas Hellerma, sest "Plekktrumm" on vaieldamatult mu lemmik telesaade.

Lõpetuseks teemakohaselt pilt, mille tegin paar aastat tagasi raadiomaja katuselt.


2 kommentaari:

soodoma ja gomorra ütles ...

Joonas istub sageli "Moskva" kohvikus.

Madli ütles ...

Ma kahjuks ei satu sinna eriti tihti, nii et pean ikka telemajja luurele minema.