11 oktoober 2018

Et muuta inimest ...

... pead sa muutma ta välimust?


Suvel istusime naabritega aias ja tegelesime sellega, millega ikka kõik normaalsed inimesed suvel tegelevad: arutasime, millised meesnäitlejad on pandavad ja millised mitte. Juba siis sain aru, et mu meestemaitse on ikka kardinaalselt erinev teiste omast, sest mulle meeldivad nt Bradley Cooper, Colin Firth ja veel paljud teised, mille peale mu naabrid vaid jälestust väljendavaid nägusid tegid. Mis seal ikka, jääbki mulle rohkem.

Täna sattusin mingi artikli peale, kus arutati, milliseid riideid mehed kanda tohiksid ja milliseid mitte. Ma küll ei lugenud seda artiklit läbi, sest see maksis, aga vihastasin ikkagi, sest ma vihastan peaaegu alati selliste teemad peale. Mida mitte kanda. Keda üldse huvitab? Ma vihastaks ka siis, kui nt Sten mulle ütleks, et kuule su tänane riietus ei sobi kohe üldse kinno, pane hoopis (suvaline näide) kleit ja kingad, aga õnneks on ta tsiviliseeritud mees ja teab, et daamidega nii ei räägita. Ja ma ise ... ma ei kirjuta mitte kunagi ette, mida keegi teine kanda võiks. Mitte kunagi! Sest kuidas ma võtan õiguse kellelegi öelda, mis on kole ja mis mitte? Kuidas ma võtan endale õiguse üldistada oma maitset kellegi teise garderoobile? Miks teised seda teevad? Ma olen ennegi sattunud mingitele artiklitele, kus öeldakse, et "habemega mehed on nõmedad" ja "tätoveeritud mehed on psühhopaadid" jne jne ja ma ei saa aru, miks inimesi sellised asjad huvitavad? Või kust võetakse see aeg ja hoog, et kirjutada terve artikkel sellest, mida teised inimesed oma välimusega teha ei tohiks?

Eelmises lõigus oli vist liiga palju retoorilisi ja mitte nii retoorilisi küsimusi, aga ma ägestusin. Lihtsalt ...  ma sooviks nii väga, et inimesed kulutaksid selle aja, mille nad muidu kulutavad kellegi välimuse hindamisele, millelegi muule. Raamatute lugemisele, õppimisele, millele iganes. Või hinnaku siis inimest millegi muu põhjal, näiteks .. ma ei tea, lauluoskuse? 

5 kommentaari:

kristallkuul ütles ...

Kas sa siis A star is borni juba oled näinud? Kui sa ei ole, siis mine kindlasti vaatama. Isssssver kui hea see oli. Bradley....no ta ei ole lihtsalt ilus mees, vaid ta on ka kuradi hea näitleja. Ja nagu selgub, siis ka režissöör.

Madli ütles ...

Jaa, ma käisin vaatamas eelmisel reedel ja armusin uuesti :) Mulle meeldib Bradley juures (lisaks ta ilusatele silmadele) veel tema ettearvamatus, et kunagi ei saa kindel olla, mida ta järgmiseks teeb. Vähemalt filmides. Ja "A Star is Born" meeldis mulle väga, kohe ikka väga.

soodoma ja gomorra ütles ...

Colin Firth on mu suur lemmik.

Madli ütles ...

Mulle meeldib tohutult tema inglaslik sarm. Veel meeldib mulle nt Domnhall Gleeson, aga tema ei meeldi vist küll kellelegi teisele.

Kristi ütles ...

Minu lemmiknäitlejad