11 november 2018

Kukkumisest, lugemisest, vallaliseelust ja muust.

Reedel kukkus Ernst kaks korda nii õnnetult, et pidi elus esimest korda traumapunkti õmblema minema. Mitte küll minuga, vaid mu väikevennaga, sest mina olin tööl ja aasta emana loomulikult ei tormanud töölt minema, kui lasteaiast helistati. Milleks siis väikevennad olemas on, eksole. Igatahes tähendas see kõik seda, et nädalavahetuse pidime me tavapärasest rahulikumalt veetma. Mina lugesin ja Ernst ... luges ka. Ja otse loomulikult ei kasutata siin majas lugemaõppimiseks mingeid suvalisi raamatuid, vaid ikka kvaliteetkirjandust: 


Laupäeval tähistasime oma tänava nimepäeva ja kutsusime ühe sõbra külla. Sellel sõbral on suur mure: ta käib Woodsis naisi sebimas, aga viimasel ajal (nii paar aastat juba) pole sealt eriti kedagi sebida. Mida teha, kuhu minna? Ma soovitasin tal Tinder teha, sest tänapäeval ei tutvu keegi enam baarides (jumal tänatud, et ma enam sebimise raske tööga tegelema ei pea, ma olin ikka see vanamoodne baarisebija). Ta keeldus. Ühesõnaga, mure jäi lahenduseta, sest keegi meist ei tunne seda halli ala, mis Tinderi ja Woodsi vahele jääb. Vallaliste elu on ikka raske. Eriti nõudlike vallaliste.

Ma nüüd jätkan oma hästi rahulikku nädalavahetust. Õhtul plaanin seda uut Trieri filmi vaatama minna, sest üks mu sõbrants ütles, et see on täpselt selline film, mis mulle meeldiks. Tema arvamus ma selles osas usaldan 100%, nii et peab minema.

15 kommentaari:

Helina T ütles ...

Äkki su sõber peaks baari vahetama, näkkaks paremini? :D

Madli ütles ...

Ma soovitasin, ka ei sobinud :)

Hel. ütles ...

Kas see suure murega sõber otsib võimalusi skoorida või midagi püsivamat? :) Kui teine variant, siis sellisele avalikus kohas pealelendamisele reageerivadki head tüdrukud reeglina tõrjuvalt. Sest ajad on teised ja tundub kahtlane. Kindlam on läheneda eelneva tutvuse või sõbratasandilt ning selleni jõudmiseks peaks ta enne lihtsalt laiendama seda ringi, kus liigub. Vastassooga kontaktide loomise kordistamiseks on valikuid ju palju - näiteks vahetada töökoht sellise vastu, kus on suurem naiskollektiiv; võtta kutsikas ja minna koertekooli + liikuda igapäevaselt erinevatel jalutusradadel; hakata ennast kuskil harima; liituda rahvatantsurühma, segakooriga vms. Üldiselt juhus on pime.

Madli ütles ...

Ta tahab vist midagi püsivamat, aga satub selliste otsa, kes ei taha (Woodsis siis). Aga ma annan talle soovitused edasi :)

Agnes ütles ...

Woodsis naised? Eee...olgu. Tegelt ma vist olen näinud küll mõnda. :D Meelde ei ole jäänud, aga ma pole sihtgrupp ka. Et ega kui ei ole, siis sinna niisama nõidumise peale neid sobivaid juurde ei tule onju. Peab ikka oma otsimisala laiendama. Aga ma saan aru küll...Spetsiifilised soovid ja eelistused, ei lähe siis ju Hollywoodi pruuti otsima, kui muidu oled harjunud Woodstockis käima. Aga muidu on vallaliste elu väga raske, siis kui järsku enam vallaline olla ei taha nimelt, sinnamaani on lust ja lillepidu. :)

Madli ütles ...

Kui ma olen Woodsis käinud, siis olen enamasti olnud ainus naine saja purupurjus mehe seas :) Ei tea tõesti, miks meestel seal ei näkka. Ma soovitasin jalad kõhu alt välja tõmmata ja Woodsist vehkat tõmmata, kasvõi Barbarisse või kuhugi mujale. Hollika naistevaliku kohta ei oska ma midagi rääkida, aga kui ma sinna kunagi sattusin, siis mehed olid seal küll kõik VÄGA ... allapoole minu maitsepiiri. Aga jah, ma mõtlesin ise ka, et kui ma juhuslikult peaksin olema vallaline ja tahaks sellest "taagast" ruttu lahti saada, siis ega ei teaks küll, kust alustada.

Agnes ütles ...

Ma mõtlen, et kui ma olen Woodsi sattunud, olen ma sinna enamasti sattunud meessoost sõprade seltskonnas. Ma päris kindel ei ole, kui kõvad mehed seal muidu käivad, aga mina mehena küll ei läheks sebima naist, kes nagunii on meestekarjast ümbritsetud. Aga ma pole vist kunagi vastavasisulist uurimistööd teinud, ehk mõni joob end ikka nii lõviks, et teeb selle tüki ka ära. Einoh eks on igasugu teisigi üritusi ja asju kuhu tasub oma soovidega kohale vajuda. Magavale kassile ei jookse hiir suhu.

Madli ütles ...

Ma olen Woodsist ja sealsetest naistest ikka väga huvitavaid lugusid kuulnud (kahjuks ei saa asjaosaliste privaatsuse huvides neid jagada), et ma ei läheks vist kunagi sinna üksinda. Aa, meenus, et veel üks "sebimiskoht", mis mu sõbrale sobis, oli Peekri baar, aga sealt saab ainult väga kallist üheöösuhet :)

Agnes ütles ...

Mul tekib küsimus, et mis sorti naisi su sõber õige sebida soovib? Ma lihtsalt meenutan nii üht kui teist varianti ja tahaks kukalt kratsida. Samal ajal soovin igatahes jõudu!

Madli ütles ...

Mu sõbra üks "kehv" omadus on see, et ta on üliviisakas ega lenda ühelegi naisele niisama peale, aga baaris on paraku sellised üliviisakad härrasmehed vähemuses, nii et kui Woodsi isegi juhtub mõni ilus ja tark (need on nõudmised) daam, siis lendab parv mitteviisakaid jorsse enne peale, kui mu sõber reageerida jõuab. Nii et jah, ta elab iseoma elu raskeks.

Aga ma hakkasin mõtlema ikkagi, kus siis tutvuda, kui Woods või Tinder mingil põhjusel ei sobi. Minu arvates on nt igasugused kontserdid väga hea tutvumislava, sest seal on inimesed kõrgendatud meeleolus ja võib eeldada, et muusikamaitse on siis ka sarnane (see on oluline). Või no üleüldse üritused: raamatuesitlused, luulelugemisõhtud, punkloengud jne jne. Ma päris suvalises kohas ligitikkumist ei poolda, sest mulle endale ei meeldi, kui mulle nt bussis juurde tullakse; samuti ei meeldi mulle töölt kallimaid otsida, aga kui inimene on tulnud välja meelt lahutama – miks mitte. Saab juba nt esimese vihje huvide kohta + esimesed jututeemad.

kristallkuul ütles ...

Appi, ma kõnnin Peekri baarist alatasa mööda (elan seal lähedal) ja alati lähen igaks juhuks teisele poole teed, kui sealt möödun, sest see kontingent, kes seal tundub käivat....oi õudust :D Kas tõesti eksib sinna ka mõni päris inimene ära? MIKS? :D Mina kui kohalik lausa kardan sellist urgast.

Madli ütles ...

Vot ma ütlen edasi, et korralikud daamid lähevad suisa teisele poole teed, kui Peekrist mööduvad, nii et ei tasu sealt sebimisvõimalusi oodata :) Aga jah, mu enda tunded Peekrist on samasugused, sest ma olen kuulnud, et kui muudes baarides naistele üldiselt kallale ei minda, siis Peekris ollakse kõigi suhtes solidaarsed ja vahet ei tehta.

Agnes ütles ...

Baaris viisakuse ja kaugelt piidlemisega kaugele ei jõua. Lõpetagu see ära. Kuidas ta silmaga seda tarkust hindab? Et kui tark see naine saab olla, kes ilma meessoost saatjateta Woodsi sisse astub? Veel hullem Peekrisse? Mingi põhimõtteline vastuolu on siin. Ma olen selle eksperimendi tegemiseks liiga jänes, aga see oleks päris hea sotsiaalne katse. Pipragaas peaks kaasas olema.

Aga no kontserdid, festivalid jms on ju ideaalne lava tutvumiseks. Sarnane muusikamaitse on oluline ja kui juba ühel kontserdil olla võib arvata, et vähemalt üks ühine huvi on. Ei tasu seda Tinderit ka muidugi karta, seal võib täitsa pime õnn naeratada.

Madli ütles ...

Selles suhtes oleks muidugi tore selline eksperiment korraldada, et minna üksi Woodsi/Peekrisse ja vaadata, mis saab, aga ma oleks sellise asjaga ainult siis nõus, kui mul oleks mikrofon küljes ja ukse taga kiirreageerimisüksus :) Muidu oleks see suht enesetapp.

notsu ütles ...

Astugu ülikooli mõnele humanitaaralale. Laiendab tuttavate naiste hulka hoobilt.