29 märts 2019

Küsimused

Leidsin Anu blogist küsimustiku ja tahtsin ka kohe vastata. Also, beginnen wir.

Kas päikese- või suusareisid?
Ma valiks kolmanda variandi ehk linnakultuurireisid. Suusatanud pole ma elus ainsamatki korda ning päikest talun ma ainult kaks esimest puhkusepäeva, mille järel hakkan vinguma ja minestama, sest nii palav on.

Mis on su kõige vihatum kodutöö?
Kõik kodutööd. Okei, kui midagi konkreetset välja tuua, siis ei meeldi mulle aknaid pesta või mingeid selliseid nurki kraamida, kus ämblikud olla võivad (minu arvates siis igal pool). Triikida ka ei meeldi, aga seda ma ei tee niikuinii, nii et see ei kvalifitseeru.

Mis on su lemmikpitsa peal?
Sink, oliivid, sibul, juust ja veel juustu.

Kas sina paneksid anonüümse kommentaariumi kinni?
Voltaire'i tsiteerides: "Ma ei ole nõus sellega, mida sa ütlesid, aga ma olen valmis surema sinu õiguse eest seda öelda". Ma vihkan tsensuuri.

Kas näeksid end kunagi veganina?
Isegi, kui tahaksin, siis tervis ei luba.

Parim raamat?
"Lui Vutoon", "Sada aastat üksildust", "Meister ja Margarita", "Tappa laulurästast" ja veel kõik need, mis mulle meelde ei tule.

Milles oled sa koba?
Käsitöös, joonistamises, elegantselt kõndimises, nii et vastu nurki ei põrka.

Kas oled ebausklik?
Ei. Usklik ka mitte.

Mis on õnneliku suhte saladus?
Mõlemapoolne usaldus, huumorimeel, tasakaalukus.

Lemmik aastaaeg?
See aeg, mis mu sünnipäev on ehk suve lõpp / sügise algus.

Millised kolm asja sinu käekotist võib leida?
Konkreetselt praegu on seal prillitoos, kõrvaklapid ja punane huulepulk.

Mida sa meeste puhul ei mõista?
Sama, mida naiste juures: liigset solvumist, üldistamist, pimedat rumalust, väiklust.

Kas sa oled realist või unistaja?
1000000% realist.

Mis sul parasjagu elus käsil on?
Palju tööd ja palju ootust. Tööst pean pikemalt mõni teine kord kirjutama, aga praegu ootan nt oma sünnipäeva, sest siis sõidan ma Steniga (esimest korda koos) Berliini. Kui ootus ja töö kõrvale jätta, siis üritan lihtsalt ellu jääda.

Kes on sinu lemmikblogija?
Kurb, aga mul tõesti pole lemmikblogijat. On palju blogisid, mida ma loen, aga nendest lemmiku väljavalimine on võimatu.

Milline vanasõna sind kõige paremini kirjeldab?
Ma ei tea ühtegi vanasõna hetkel peast, aga mulle meeldib enda iseloomustamiseks kasutada hoopis lauset "Faustist": "Ma olen osa jõust, kes kõikjal tõstab pead. Kes kurja kavatseb, kuid korda saadab head."

Kas Facebook, Instagram või Twitter?
Facebook, sest seal on mul kõige rohkem igasuguste huvitavate mõtteavaldustega sõpru ja – mulle ei meeldi pildid.

Suurim iluapsakas naiste puhul?
On palju asju, mis mulle ei meeldi, aga samas oleneb kõik inimesest. Mõni võib nt juuksepikendustega ülikihvt välja näha, samas kui teine tundub nagu hoor. Ma ise kardan enda puhul seda viimast varianti, mis on ka põhjus, miks ma igasugustest pikendustest kauge kaarega mööda käin.

Meeste suurim stiiliapsakas?
Mulle üldse ei meeldi üliliibuvate riietega mehed ja sellised mehed, kes kannavad roosat.

Mis on need kolm asja, mida poest alati ostad?
Piim, banaanid, veel piima.

Lapsepõlve hüüdnimi?
Mul pole kunagi hüüdnime olnud, ilmselt mu nimest ei saa ühtegi normaalset hüüdnime tuletada. Lindgreni järgi on mind vahel Madlikeseks kutsutud, aga kuna mulle diminutiivid ei meeldi, siis olen selle ära keelanud. Ainult mina ise võin seda kasutada.

Lemmiksöök? Kõige vähem lemmik söök?
Erinevad juustud, haisvad vorstid, kala. Kõige vähem maitseb mulle maks. Tegelikult on maks ka ainus asi, mis mulle eriti ei maitse.

Kas kontsad või tennised?
Oleneb olukorrast, aga üldiselt tennised. Vahel aga on kontsad kohustuslikud, et end hästi tunneksin.

Emaduse parim külg?
Mu ema ütles mulle kunagi elutõe: "Kasvata, kuidas kasvatad, mõni võib ikka õnnestuda." Enne Ernsti arvasin ma ikka, et vohh, kuidas ma oma last õigesti kasvatama hakkan, aga nüüd saan ma aru, et ma olin naiivne.

Mis ajab sind rohkem närvi, ootamine või liiklus?
Ootamine. Ma vihkan üle kõige siin maailmas hilinemist või kellegi järel ootamist.

Kui saaksid teha ühe seaduse, siis mis see oleks?
Mõtlesin pikalt selle üle ja välja ei mõelnudki. Midagi, mis muudaks haigete või erivajadustega inimeste elu palju lihtsamaks. Mis see oleks? Ma ei tea.

Mis on mehe juures oluline?
Hea välimus ja muskid ofc. Okei, okei, tegelikult huumorimeel, viisakus ja empaatiavõime. Samu omadusi, muide, hindan ma ka naiste juures. 

Suurim eneseületus?
Ma olen nii laisk inimene, et ma hoidun igasugustest eneseületust meenutavatest asjadest kaugele, aga ilmselt kõik need korrad, kui ma olen pidanud avalikult üksinda esinema. Eriti veel need korrad, kui see esinemine saksa keeles on olnud.

Mida sa kunagi ei reklaamiks?
Poliitikast hoiaksin ennast hea meelega eemale, nii et ilmselt midagi, mis poliitikaga seotud on.

Kas lõhefilee või burger?
Mõlemad korraga ja kordamööda.

Mis on see isiksuseomadus, mis sulle enda puhul ei meeldi?
Neid on palju. Laiskus. Enesekindluse puudus. Asjadest taganemine. See, et ma olen endast nii madalal arvamusel, et ma tihti jätan mingid lahedad asjad tegemata või cool'id kohad käimata, sest ma kardan ... ma ei tea, mida. Et ma ei saa hakkama? Et ma ei oska inimestega suhelda. Ma kadestan südamest neid inimesi, kes suudavad iga suvakaga kohe jutusoone leida või small talk'i ajada. Mina ei suuda. Ma võiks neid omadusi loetlema jäädagi, aga juba esimeste puhul sattusin ma masendusse, nii et ma parem siinkohal lõpetan. 1 kommentaar:

Marca ütles ...

Oojaa, see põhiline dilemma - koristama peaks, sest muidu äkki tuleb ämblik vs koristada ei julge, sest äkki juba on ämblik :)