09 aprill 2019

Tulevikuperspektiivid avardusid

Vaadates viimase aja poliitilisi arenguid, on mulle selgeks saanud, et kogu mu pere on oma potentsiaali selgelt alakasutanud. Ma olen siiani (naiivselt) arvanud, et kuhugi tööle kandideerides võiksid olla olemas mingitki eeldused, haridus või midagi muud säärast, aga ei, naise aru on ikka naise aru.

Näiteks on mu õde lõpetanud ülikoolis ajaloo eriala ja ta pole siiani mõelnudki selle peale, et näiteks rahandusministriks minna. Ande raiskamine! Ma arvan, et (nelja) aasta pärast võiks ta oma tulevikuplaanid ümber mõelda. Ja mu teine õde, kellel on doktorikraad: tal ei tasu midagi alla peaministritooli isegi mitte vaadata. Või siis üldse Eesti unustada ja kohe Euroopa Parlamenti minna, sest ilmselgelt on ta liiga haritud siinsete madalate ministrikohtade jaoks. Mu vend saab kohe kraadi riigiteadustes – ma arvan, et hea vanema õena annan talle soovituse kohe oma kandidatuur mõnele ministrikohale üles seada. Pole siin midagi "madalalt alustamist", kui juba, siis juba. Ma ise veel kaalun haridus- ja kaitseministri ametite vahel, kuidagi ei suuda valida. Kui ikka suured juhid ja õpetajad eeskuju annavad, avarduvad piirid nii palju, et mõistus läheb kohe segi.

Ja otse loomulikult pole mul siin aega pikemalt kirjutada, sest tähtsad läbirääkimised jne.

8 kommentaari:

Amaalie ütles ...

Nu-nu-nu... Esmapilgul tundub kogu te perekond olevat ülekvalifitseeritud. Teiseks - kui läheb taas kohtade jagamiseks, siis eelistatud on varasema töökogemusega ministrid. Kolmandaks - kui te olete tubli ja ennast tõestate mingil madalamal positsioonil, siis te sinna positsioonile jäätegi, sest töökaid oskajaid on ikka vaja, juhtimisega saavad teisedki hakkama. Ega muidugi väga tark ei maksa seal allpool ka olla. Raskele madalapalgalisele poliitikutööle võetakse esmalt pereliikmeid. Sry.

Madli ütles ...

Liiga tark ei maksa tõesti olla, seda tõestas mu õde, kes mingitel tööotsingutel oma doktorikraadi varjama hakkas, sest muidu hakati ta haridust kartma.

No mu teine plaan ongi see, et ühe meist nihverdame valitsusse sisse ja siis see hakkab siis oma pereliikmeid sinna tassima. Või siis parseldan oma venna mõnele naispoliitikule maha vms. Kuidagi ikka saab.

Amaalie ütles ...

See teine plaan töötab raudselt. Lihtsalt tuleb jälgida, millal järjekordne naispoliitik vabaneb. (Aga samas praegu võib minna rebimiseks, sest tulemas on palju segaabielusid reform+kesk, reform+ekre, sots+isamaa jne.)

Madli ütles ...

Esialgu tuleb lihtsalt keegi rajalt maha rebida, küll pärast vastavalt olukorrale erakonda vahetada jõuab.

Tilda ütles ...

Madli presidendiks!

Madli ütles ...

Õige suhtumine!

Nele ütles ...

Ülekvalifitseeritud küll aga teadupärast meie uued valitsejad on paigutanud naisterahvad pigem kööki ja sünnitama.. Ikka ses valdkonnas tuleks end tõestada, et hr Helme rahul oleks :D

Madli ütles ...

Ma pole kahjuks kummaski hea, ei köögis ega ka sünnitamises. Sellepärast plaaningi oma venna söödaks seada ja siis ise ta selja tagant sisse nihverdada. Hr.Helme jaoks olen ma aga nkn vaenlane, sest ma töötasin kunagi ERRis :)