15 mai 2019

Kuidas ma Eurovisiooni ei kommenteerinud

Mul oli eile suurejooneline plaan õhtul Eurovisiooni arvustada, aga selle plaaniga juhtus see, mis ikka samasugustega: läks vett vedama. Tegelikult läksin ma Ernsti magama panema ja ärkasin ehmatusega pärast südaööd, mil kõik juba läbi oli. Mitte, et ma midagi kaotanud oleksin. Isegi Juur ja Kivirähk enam ei kommenteeri, mis siis veel mina. Aga. Ma avastasin enne laule läbi kuulata üritades oma suureks rõõmuks, et sel aastal on vähemalt üks laul, mis mulle väga, ikka vägaväga meeldib: Islandi eurolaul. Sellest kaugemale ma ei jõudnudki. Ma isegi ei ürita selle nime siia mälu järgi kirjutada, nii et kel huvi, guugeldab ise. Teadke aga, et see on täpselt minu maitsele laul ja minu maitse on ... kontroversiaalne. Minge nüüd ja kuulake ning ärge öelge, et ma ei hoiatanud.

Loomulikult näitasin ma seda laulu hommikul ka Ernstile, sest last tuleb ikka harida, aga ta ainus kommentaar oli: "See on nagu "Ich tu dir weh"." Ja nõudis Portugali eurolaulu, mis minu arvates oli tavapärane igav inin. Kasvata siis sellist.

Muide, ma ei tea, kui palju siia baarihunte lugema satub, aga kas Tallinnas ongi baarijoomine nii kalliks läinud? Ma käisin laupäeval Odeonis ja pidin (täiesti kainena) laua alla kukkuma, kui arve kahe õlle eest oli 12 eurtsa. Hiljem ühes Vanalinna baaris olid kokside hinnad veel hullemad, nii et ma hakkasin kohe mõtlema, kas peaks joomise maha jätma? Või baarides käimise? Päris hull. Minu ajal sai ikka Nimetast kaks kokteili 55 krooni eest ja ma ootaks tegelikult hea meelega siiani selliseid hindu.

Lõppu pilt Odeonist, pildile on jäänud ka see (minu jaoks) ülikallis õlu.


9 kommentaari:

Agnes ütles ...

Mind Eurovision muidu jätab külmaks juba aastaid, praegu ma vist Eesti Laulu ära ei tunne, kuigi kuulnud olen kindlasti, aga kuna mind ei huvita, siis ei ole süvenenud, no ju olen ebakultuurne. Aga nüüd läksin Islandi laulu otsima ja....Issand midagi unikaalset ja sellist mis mulle meeldib. 🤩 Ma finaali ajal hääletan kahtlemata Islandi poolt. Youtubes kommenteeritakse: "This is like what would happen if Rammstein and Sigur Ros disappeared into a sex dungeon and emerged with an angsty Icelandic love child." Paremini vist ei olekski osanud öelda.

Madli ütles ...

Mulle ka nii väga meeldib, olen seda täna u 30+ korda kuulanud ja mõtlen juba islandi keele õppimise peale.

Marca ütles ...

Ma Tallinnat ei tea, aga Tartus on ka Rockiklubis õlu 4 eurot, mis tundub päris palju. Baarides on tavaliselt alla nelja ikka, aga no klubihinnad ju siis. Lisaks veel pilet, mis ka sageli juba 10 eurot, esimene tund on odavam, aga siis jälle raiskad hinnavahe õllele. Kokkuvõttena on klubi viimase esinejani pooltühi, siis ilmuvad kohale end kodus odavast alkost umbetõmmanud tüübid. Heaoluühiskond ilmselt, Norras käies ka sõbranna mainis, et väljas jaksavad juua ainult rikkad vanainimesed.

Madli ütles ...

Klubides pole ma aastaid käinud, nii et ma sealset hinnataset ei tea, aga ausalt öeldes ei julge vaadata ka. Ma lihtsalt imestan, et baaris ... aga samas Tallinna hipsterikohtades ongi hinnad üle mõistuse ja rahakoti. Tartus käin ma üldiselt vaid UGs ja seal saan ma tänu Stenile jooke omahinnaga. Mis on väike.

kristallkuul ütles ...

Õlul ja õlul on vahe. Üks on kraanist lastud Saku Originaal (ka Tallinnas reeglina odav), teine imporditud pudeliõlu (hinnad võrdsed lihtsamate kokteilidega).

Peenemad kokteilid on Tallinnas 8-13 eurot vist. Ja et terve õhtu selliseid juua, peab tõesti veidi paksema rahakotiga olema.

Ma olen vist mingi ebanormaalne kodune parmott, aga mulle päriselt meeldib see kodus joomise osa. Mulle tulevad head sõbrad külla või ma lähen ise kellelegi külla. Muusika ei peksa kuskil üle, me joome, mida ise tahame ja kui tihti tahame. Mitte kunagi ei ole igav. Vetsujärjekorras ei pea ootama ja raha muidugi läheb ka ca 7 korda vähem. What's there not to like?

Muidugi käin teinekord ka baaris ja seal võib ka tore olla, aga kui seltskonnas vähemalt 3 inimest, siis mul kodus nendega mugavam rääkida kui üle laua röökida kuskil.

Madli ütles ...

Jaa, mulle meeldib ka kodus, sest seal saan ma ise muusikat valida, keegi ei tüüta, õlu on odav ja ma võin seal vedeleda suvariietes, aga no vahel tahaks ikka välja ka minna ja baarikultuuri nautida. Kusjuures enamasti saabun ma koju pettunult, sest ma avastan (taas), kui palju perverte baarides on, kui kallis kõik on jne jne.

Ma ei mäleta, mis õlu see oli, aga vist mitte kraaniõlu (ma loodan).

kristallkuul ütles ...

Kraaniõlu on ka vahel väga okei. Mina kasiinos käies (kui ma autoga pole, seda juhtub harva) joon kraanist lastud Blanci. Valge nisuõlu, mis on oi-oi kui hea.

Baaris on hea käia kahekesi. Siis istud nagunii kõrvuti ja ei pea karjuma ja keegi ei jää vestlusest kõrvale, sest istub veidike kaugemal ja ei kuule, mida isekeskis arutatakse. Minu kodubaar on Infusion Mixology Pärnu mnt-l. Seal õnneks on piisavalt vaikne, et saab ka neljakesi mõnusalt hakkama. Kokteilid maitsevad jumalikult, hinnad on...tavalised (kokteilid 8-11 kuskil). Samas Sigmund Freudis on juba lärm kõvem ja seal ma eelistan vaid kahekesi käia. 2 paari Sigmundist üle tee - seal on ka kahekesi okei, isegi kui lauda ei saa.

kristallkuul ütles ...

Oih, Paar veini, mitte 2 paari :D :D

Madli ütles ...

Mhm, mul on veel see häda, et ma ei kuule peaaegu üldse kellegi juttu, kui muusika taustaks on (ka kodus), nii et baarides jutuajamine on pehmelt öeldes raskendatud. Kui keegi kõrval istub ja otse mu kõrva sisse räägib, siis kuulen. Sellepärast valin ma väga, millisesse baari/klubisse milliseks tegevuseks lähen. Kui muusika on liiga kõva, siis pole mõtet sinna niisama jututama minna, tantsimiseks aga sobib. Odeon oli selles suhtes hea, et seal muusika ei röökinud ja sai inimese kombel rääkida. Vanalinna baarides sellist luksust pole ma kogenud.

See kokteilibaar kõlab hästi, mulle meeldivad täiega igasugused erinevad kokteilid. Kui ma taas tunnen, et tahaks raha raisata, siis astun ka sealt läbi. Rääkides aga hindadest, siis ma vaatasin huvi pärast (kavatsen sünnipäeval sinna minna) Berliinis asuva Tarantino baari hinnakirja ja seal olid enamik kokteile 6-7 euro kandis.