22 mai 2019

Niisama

Ega mul millestki eriti kirjutada ole, aga ega see mind takista – kirjutan ikka. Äkki saan mõtetesse selgust, sest praegu on peas küll üks tohuvabohu.


– Selle aasta suvi tuleb huvitav, sest ees on ootamas kaks kolimist: meie pere kolib Kesklinnast ära ja mu töökoht kolib Kristiinest ... Mõigusse. Jah, ma tean. See tähendab muuhulgas seda, et oma suvepuhkuse veedan ma miniremonti tehes. Kas ma seda ka oskan? Loomulikult mitte. Küll aga avastasin ma, et minusugustele keskkonnasõbralikele lödinäppudele on ka mõeldud ning leiutatud paberkrohv. Nüüd ongi mul suurejooneline plaan esik sellega üle krohvida ja siis vaadata, mis saab. Remondiks on seda muidugi palju nimetada, aga no ikkagi. Ja kui juba, siis juba: ma tahan tellida kusagilt Tarantino postreid ja need siis seintele panna. Need oleksid ka ainsad postrid, mida ma aktsepteerin, igasugused motiveerivad ja inspireerivad postrid mu koduuksest sisse ei saa.

– Ma olen natuke juba maininud, et lähen sünnipäeval Berliini. Nädal tagasi broneerisin sinna ka hotellitoa, mille sain põhimõtteliselt Potsdami platsile. Kas pole lahe? Külaliskorterit ei tahtnud ma põhimõtteliselt võtta, sest Berliinis on suur probleem sellega, et berliineritele üürikaid enam ei jagu – kõik on airbnb käes. Eile korraldati isegi sellevastane aktsioon Neuköllnis. Lisaks on ühel mu sõbral ka Tallinnas samasugune kogemus, et talle näidati ust, sest airbnb-tamine toob rohkem sisse, kui pikaajalise üürniku pidamine. Nõme, ma ütlen. Aga Berliinist ka: kuna ma olen seal tegelikult juba käinud ja kõik kohustuslikud kohad üle vaadanud, siis seekordne reis tuleb palju pingevabam ja hõlmab endas kõike seda, mida ma tegelikult teha tahan: minna Tarantino baari, uudistada Hitleri punkeri asukohta, jalutada Spree ääres, vaadata Oberbaumbrücket, minna Stasimuuseumi. Ja kuna Sten on kaasas, siis läheme natuke turistitama ka. Ahjaa: ma avastasin, et Berliinis on ka Rammsteini pood, aga see on avatud täiesti haigetel aegadel, nii et ma ei tea, kas me sinna jõuame. No mis pood see on, mis on avatud kuus ainult kaks tundi? Aru ma ei taipa.

– Rääkides Rammsteinist, siis olen ma viimastel päevadel nonstop nende uut albumit kuulanud ja iga korraga aina enam armunud. Alguses olin veidi pettunud, et kuidagi lahja, siis kuulasin aina uuesti ja uuesti ja nüüd olen kõrvuni sees. Eriti meeldib mulle laul "Weit weg", mis on lihtsalt nii ilus, et hakka või nutma.

– Eile tuli teade UEFA EURO 2020 piletihindade kohta ning ma olen TAAS suure dilemma ees: minna? mitte minna? Piletihinnad iseenesest röögatud pole, aga kogu reis, ööbimine ... Lisaks ei suuda ma välja mõelda ühtegi inimest, kes minuga kaasa tuleks ja üksinda ma tõesti ei viitsi. Ja kui minna, siis kuhu? Krt, miks elu nii raske peab olema, valikuid täis.

10 kommentaari:

Kaie ütles ...

Kas tohib täpsealt selle paberkrohvi kohta küsida vôi viidata? Ma juba googeldasin aga pole kindle ka sôige asi :) küsib üks teine lödinäpp :)

Madli ütles ...

Ma kahjuks ei tea sellest eriti palju, eile üks tuttav rääkis, et tema kasutas ja et on väga soe, kerge peale kanda ja sobib igasugustele pindadele. Kui suvel seda tegema hakkan, siis kirjutan kindlasti pikemalt. Muide, laupäeval korraldab Bioneer Tartus paberkrohvi kohta õpitoa, sealt võib väärtuslikku infot saada.

Kaie ütles ...

Kahju, et Inglismaalt kauge tulla :)
Ma olen lihtsalt kasutanud mingit spetsiallset värvi mis ebatasasusi katab.
Aga kirjuta jah kuidas praktikas selle krohvi kasutamine toimis.

kristallkuul ütles ...

Kuhu te suvel kolite? Tundus, et sulle väga meeldis praeguses kodus.

See võib tõesti suuremates linnades probleemiks osutuda, et pikaajalise üüri asemel eelistatakse Airbnb korteri pidamist. Vaeva ja mässamist on rohkem, aga tulu ka. Meie oleme oma majas samas kokku leppinud, et Airbnb-tamine on keelatud. Nii väike maja meil ja võõras rahvas edasi-tagasi voorimas ja valest uksest lambist sisse astumas ei ole see, mida tahaks.

Madli ütles ...

Suvel kolime päris oma korterisse. Mulle meeldibki siin väga, aga oma korter on ikka oma ja üürikaga võrrelda ei anna. Küll aga on meil Mardi tn naabritega kokkulepe, et hakkame ikkagi siin aias edasi grillimas käima.

Ma ise mõtlen ka seda, et huvitav, kas siis, kui ma nt tahaksin (teoreetiliselt, praktiliselt ei taha) enda korterist airbnb-korteri teha, kas ma võiksin? Kui kusagil kirjas pole, et ei tohi? Või peaksin korteriühistuga selle kokku leppima? Ma ise näiteks küll ei tahaks, et minu majas mõni külaliskorter oleks, sest palju võõrast ja erinevat rahvast ei tekita just turvatunnet.

notsu ütles ...

Tšehhis olin ma mõnes sellises airbnb-s, kus inimesed olid oma korterist ühe toa selleks eraldanud, ise elasid korteris edasi. Sellisel juhul on naabritel vist rahulikum.

Madli ütles ...

See on mu meelest ok ja keegi ei kannata. Konkreetselt Berliinis (ja ma arvan, et ka teistes turistidele meelepärastes linnades) on aga airbnb-tamine suur probleem, sest lihtsalt ei jagu üürikaid.

kristallkuul ütles ...

Ma olen ise ka Saksamaal kunagi selliselt Airbnb kaudu ööbinud, et päris elanikud on teises toas. Mida ma küll mõtlesin, ei tea :D :D Täna oleks see välistatud.

Kui ühistu Airbnbtamist ära keelanud pole, siis võib seda teha ja otseselt vist luba küsima ei pea. Aga kui ühistu on sellise otsuse vastu võtnud, siis ilma loata ei tohi. Ja meie maja on vastu võtnud, seda siis just minu ja ühe teise korteri pärast, mida varem korralikult abuse'iti ja mis siia igasuguseid sulelisi ja karvaseid tõid.

See on ju superhea uudis, et oma korterisse kolimine ees ootab. Absoluutselt nõus, et oma kodu on ikka oma kodu ja seal on lausa lust remonti teha. Ikkagi endale ja pikaks ajaks.

Madli ütles ...

Näiteks couchsurfimine on minu puhul välistatud, sest ma tahan väga privaatsust ega kujuta ettegi, et ööbin suvakatega ühes toas või isegi samas korteris :) Sellepärast oli ka Berliinis esialgu raske hea hinnaga ööbimist leida, sest seal on hästi palju Jugendhosteleid, kus peab u 10 matsiga ühes toas ööbima. Ei aitäh, mul on lõõgastavast puhkusest veidi teine arusaam.

notsu ütles ...

Mul on samuti hostelite suhtes eelarvamus olnud, aga Kaur väitis mu blogis, et üldiselt on seal kord, et magada peab saama, st lärmamine on keelatud.

Paljudes sellistes hostelites on aga ka privaatse toa võimalus olemas.