14 veebruar 2020

Kuidas me Eesti Laulu vaatasime

"Ikka veel ei saa maksuametisse, rsk."

"Jah, arvaks ju, et kõik vaatavad Eesti Laulu, a raha tahavad tagasi."

"Sellepärast tahavadki."


Nagu tavapäraselt, vaatasime me ka seekord õdede, venna ja emaga kõik oma kodudes Eesti laulu ja kommenteerisime oma ühischatis. Nagu eelpoololevast vestlusest aimata, ei olnud me just suurimad fännid, aga tsiteerides üht mu õde: "Laulud kõik suht igavad, a mõned esitused on lihtsalt vähempiinlikud." Seda ütles ta pärast üht eriti jubedat laulu, mille ajal otsustas ta ka, et miks mitte järgmisel aastal ka ise osaleda, kui sellised jubedused edasi said. Mu ema kommenteeris kogu jama nii: "See Egert oli tõesti kõige normaalsem. Muidu oli üsna õudne, sest peaaegu kõik laulsid mööda. Või ei saanud üldse aru, kas laulul on viis või mitte." 

Üldiselt arutasime me veel kolme asja üle: a) miks keegi otse laulda ei oska, b) miks tänapäeva noored nii paksud on, c) kuidas on võimalik, et Sünne Valtri on sama vana kui mu õde. Mul pole Sünne Valtri vastu mitte midagi, ta on väga professionaalne esineja, kuigi see stiil, mida ta viljeleb, pole üldse minu maitse, aga ma olin täiesti veendunud, et ta on vähemalt 40-aastane, pigem isegi rohkem. A ta ongi vist sellise eatu välimusega, et hetkel näeb oma vanusest vanem välja, ilmselt varsti siis jällegi noorem. Samas polnud vähemalt tema esinemist piinlik vaadata, tal olid normaalsed riided seljas, hääl ei värisenud ja need meremehed, kes samuti laval olid, olid hästi nunnud.

Ma kõiki laule ei viitsi kommenteerida, sest ma kerisin enamuse nkn edasi. Panen hoopis kirja meie arvamused nende kohta, kes edasi said.

Egert Milder – "See võiks minna, Egertil on kihvt hääl ja ta on sarmikas. Üldse mitte ilus, aga kihvt." "See otse on parem kui video pealt. Hümnilik. Kihvt hääl ja lavaline sarm on. Kusjuures ma just kartsin, et see lugu on äkki ilma laheda videota jama. Klaveri peal tantsimiseks peab heas füüsilises vormis olema."

Rasmus Rändvee – "Eurolaul on masendav. Rändvee oli lihtsalt hale." "Ma hakkasin vaatama. Rasmus on paksuks läinud. Riided on ka halvasti valitud."

Anett x Fredi – selle kohta meil kommentaarid puuduvad, sest mina kerisin lihtsalt edasi ning mu õde hakkas "Muumitrolli" vaatama.

Synne Valtri feat. Väliharf – "Vau, Sünne on ikka endises headuses. Kuigi laul ise on mõttetu." "Mulle need meremehed meeldivad." "Sünne oli laval kõige professionaalsem." 

Stefan – "Stefan ka kuidagi hale." "Stefan on pandav, ta võiks paremaid laule laulda."

Laura – "Mida vähem riideid Laural seljas on, seda vähem seksikas ta on. Viisi ta tõesti peab, ehkki polnd aru saada, kas seal üldse viis on." "Ta huilgas kuidagi imelikult. Ma ootasin ka kihvtimat kostüümi. Tal on olnud ägedamaid."


Laupäeval uuesti!

5 kommentaari:

Marca ütles ...

Ehh, ma sain praegu siit teada, et Sünne Valtri on minust noorem inimene, oleksin ka pakkunud, et üle 40. Ja üldse mitte välimuse põhjal, see on tal tõesti selline eatu, vaid just muusika ja stiil. No et noor inimene ju ei teeks sellist värki.

Madli ütles ...

Mhm, ma arvasin ka just muusika põhjal, aga natuke ka välimuse. Tegelikult tahtsin ma teada, kui vana Ines on (38), sest ta näeb superhea välja ja sealt edasi siis vaatasin teiste vanuseid ka. Päris üllatav oli.

ep ütles ...

See Anett ja Fredi oli mu meelest kõige parem laul, eriti esitus, aga laul ise oli ka okei. Mu jaoks oli samuti Egert positiivne üllatus. Ja Rasmus negatiivne, sest laul on tal paras kõrvauss.

Amaalie ütles ...

SV lauluke oli 1980. a nõukaestraadi vene lavade kõige koledamate ja leierdatumate standardite taasesitus a la Marju Länik esineb Muhosranski raudteelaste klubis.

Madli ütles ...

Mhm, mulle ei meeldi üldse see stiil, mida Sünne laulab. Üldse. Need meremehed oleks võinud ilma temata olla ja midagi muud laulda. Egerti laulu puhul meeldis mulle see, et ta suutis selle ilma huilgamata ja värisemata otse ära laulda, laul ise oli igav.