13 märts 2020

Elu on huvitav

Just naersime elukaaslasega, et iga kord, kui me koos oleme, on majanduskriis. Eelmine kord (2008. aastal) oli ju ka. Ilmselt ongi see meie omavaheline jõud, mis asjad maailmas seisma paneb.

Täna olen ma veel tööl, aga juba järgmisest esmaspäevast saadik kodukontoris. Kuigi lasteaiad on veel lahti, siis proovin ma ennetavalt käituda ja pigem Ernsti kodus hoida. Niikuinii lähevad ka lasteaiad mingil hetkel kinni. Jumal tänatud, et mul on selline töö, mida saan kodust teha! Jumal tänatud, et ma ei tööta turisminduses! Jumal tänatud, et mul pole kodulaenu! Kuid samas on mul lähedasi, kellel on südame või vererõhuga probleeme. Mu enda süda armastab vahel valutada ja kõige suurem mure on mul Ernsti pärast, sest kuigi ta on üldiselt terve ja tugev, ei ole mul ikkagi meelest läinud see, et tal olid pärast sündi (küll hormoontablettidest tingituna) südame vahelöögid. Koroona aga olevat ohtlik just südamehaigetele. Kõige hullem ongi see, et ei tea täpselt, kas peaks kartma või mitte, kuigi elu on näidanud, et kui mingi haigus saab meie perekonda rünnata, siis ta seda ka teeb.

Üks mu lasteaiakasvatajast tuttav pidas just maha võitluse ühe lapsevanemaga, kes teatas, et ta läheb Rootsi kruiisile ja kavatseb pärast seda lapse lasteaeda tuua. Kus on inimeste mõistus? Varsti peavad turavmehed baaride juurest lasteaedade ette kolima, et troppidest lapsevanemaid mitte sisse lasta. Haige ongi see, et ise võid ju pesta korralikult käsi, hoiduda inimestest kaugele, olla igati normaalne ... ja siis tuleb mingi idikas kusagilt kriisiriigist ja tal on jumala savi, kas ta nakatab kedagi või mitte.

Kahju on mul ka Ernsti sünnipäevast. Just eile jagasin lasteaias kutsed laiali, aga nüüd pean vist ärajätmismeili saatma. Absoluutselt igal aastal on kõik sel ajal haiged, kui Ernstil sünnipäev on. Nagu neetud oleks see aeg. Ilmselt on tal küll väga kurb meel, sest ta on nii väga oodanud oma sünnipäeva ja eriti pidu, aga ma loodan väga, et saan selle kuidagi kompenseerida. 

Nüüd on siis näha, kuidas hakkab välja nägema kodukontoris töötamine sel ajal, kui Ernst on kodus. Saab põnev olema. Peangi mingi päevakava välja mõtlema, kuidas ühildada töö ja Ernsti õpetamine. Nimelt tahab ta praegu lugemist õppida ja veerib juba usinalt igalt poolt sõnu kokku, nii et oleks hea seda igati arendada ja soodustada. Seda, kuidas ma ise kodus passides mõistuse juurde jään, pole ma veel välja mõelnud. 

4 kommentaari:

notsu ütles ...

oot kas kruiisilaevu seisma pole üldse pandud?

Madli ütles ...

Nüüdseks vist juba on.

Triinu ütles ...

Vana Ernst on? :)

Madli ütles ...

Saab 5 kolmapäeval :)