03 november 2020

Hommikune vihastamisminut ehk Tallinna Vanalinnast

Sattusin lugema täna Tallinna Vanalinna söögikohtade hala, kuidas nad klientide turistide vähesuse tõttu peavad uksed kinni panema, ja ma ei suutnud lihtsalt vaiki olla. 

Ma ei taha üldse alahinnata koroonakriisi hävitavat mõju majandusele ja samuti arvan ma oma tavapärase optimismiga, et kõige hullem on alles ees, aga samas leian ma ka, et Eestis pole kõik sugugi nii trööstitu kui teistes riikides. Epp, kes elab Tšiilis, hõiskas just, et esmaspäevast alates saavad nad ilma lubatäheta õues käia ning lahti tehakse söögikohad. Inglismaa ja Saksamaa pannakse praegu täielikult kinni, aga ka suvel, mil Eestis polnud arugi saada, et mingi koroona kusagil on, olid seal söögikohtadele väga ranged piirangud. Ma ei viitsi praegu kontrollida, aga mu meelest vähemalt Berliinis võis olla ühes lauas kuni 6 inimest ja üks neist pidi andma oma kontaktandmed söögikohale. Igatahes: sakslased ja paljud teised võivad praegu väljas einestamisest vaid und näha; restoranide omanike peale ei taha ma mitte mõeldagi. Ja siis loen ma seda artiklit, kus Vanalinna söögikohtade omanikud kurdavad, et turiste ei käi ja eestlased, igavesed rotid, tulevad vaid siis, kui söögid on -50%, aga selliste hindadega kasumit ei saa jne jne. Ja ma saan kurjaks.

Mina pikaaegse tallinlasena olen Vanalinnast pea täielikult võõrdunud. Miks ma peaksin seal käima, kui mind kõnetatakse inglise, soome või heal juhul vene keeles ning avastades, et ma olen eestlane, põlglikult ignoreeritakse. Miks ma peaksin astuma sisse Vanalinna söögikohtadesse, kui ma tunnen end seal võõrkehana, ma ei kuule seal eesti keelt (ka teenindajatelt) ja ma tunnen iga rakuga suhtumist, et ah, taas üks eestlane, kes piisavalt ei joo, söö ega kuluta. Kui menüüdki on peamiselt võõrkeelsed. Mu ema rääkis sama, et teda ja tema tuttavaid ei tõmba üldse Vanalinna ja seda mitte kallite hindade pärast, vaid just suhtumise – mida sa ronid siia, kui sa pole väljamaalt? Minu tuttavad ja sõbrad on juba ammu valinud Vanalinna asemel Telliskivi kvartali ja Noblessneri, kus, muide, on ka päris krõbedad hinnad, aga kus on palju mõnusam atmosfäär. Kus sulle ei tooda poole söömise pealt arvet, et sa saaksid eest kobida ja järgmistele purjus soomlastele ruumi teha (minu isiklik kogemus).

Ja nüüd, kui turistid istuvad oma riikides lõksus ega saa enam tulla siia sajaseid luftitama, on muidugi p**** majas. Kes siis nüüd meie restoranidesse tuleb? Ega ometi need minemaaetud rotid eestlased? Aga eestlased on pika mälu ja vihaga – kui oled juba kord kusagilt minema peletatud, siis enam tagasi ei lähe. Äkki oleks pidanud varem sellele mõtlema, et ka eestlased on inimesed ja kui turistid käivad vaid korra-paar Eestis, siis kohalikes oleks saanud kujundada päris korraliku püsiklientuuri? Ja pealegi, kiunuda ajal, mil pea kogu ülejäänud Euroopas on restoranid-söögikohad suletud, et nad saavad küll lahti olla, aga kliente ei käi ... minu arvates on siin neile endile mõttekoht, miks ei käi. Ja mida ise teha saaks, et käiks.

Ja ausalt öeldes ei tõmba mind isegi praegused 50% madalamad hinnad Vanalinna.

8 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Vastik parastav postitus. Eestis on ja olid euroopa ühed rangeimad reisipiirangud ja karantiininõuded riiki sisenemisel. Loomulikult turistid siia ei tulnud. Muud euroopa riigid toetavad neid ettevõtteid, kes on sunnitud oma uksed kinni panema. Saksamaa maksab toetuseid näit 2021 a lõpuni. On sul äkki mingi tark soovitus ka Tallinna hotellidele või Tallinkile?

Madli ütles ...

Minu soovitus kõikidele, mitte ainult Vanalinnale ja sealsetele restoranidele, on see, et ei tasu üht väga suurt inimgruppi (antud juhul kohalikud) maha kanda ja põhimõtteliselt oma valdustest välja tõrjuda. Teiseks oli neil kevadest saati võimalus oma turundus ümber mõelda, et eestlasi peibutada – inglisekeelsed -50% sildid ei ole minu arvates parim variant.

Tallinkile ja Tallinna hotellidele pole mul midagi soovitada ega ette heita, sest esiteks ei kirjutanud ma üldse neist ja teiseks on nad uute sihtgruppide leidmisel ka ise head tööd teinud.

Amaalie ütles ...

Täitsa hea postitus, imho. Need söögikohad töötasid "eduka strateegiaga", said jõuludeks mustmiljon klienti Venemaalt jne. Headel aegadel on ikka lihtne.Polegi palju lisada, kui siis, et Telliskivis olen saanud täitsa OK toitu, aga vanalinnas keskmiselt populaarsetes kohtades pigem mitte, tavalised kõrtsitoidudki olid paraku viletsad. Mõned aastad tagasi oli mul kelle käest küsida, et kuidas see vanalinnas ettekandja poolt paistab, et kas eestlane viskab jotsi jne, või kes on need helded kliendid jmt, siis polnud pilt sugugi halb, peale minu andis mõni teinegi 10% tippi.

Madli ütles ...

Kusjuures ma annan ka alati 10% tippi, kui teenindus just väga halb pole olnud. Vanalinnas aga tundus mulle tihti, et nii söögi kui ka teeninduse kvaliteet pole seda väärt.

Laura ütles ...

Ma käisin Vanalinnas konkreetsetes kohtades aeg-ajalt söömas, sh ühes kallima otsa restoranis. Mind ka kurvastas see, et 50% menüüsid ei taheta kohalikele pakkuda, et paneme aga uksed kinni. Alles hiljuti käisime mehega söömas ja oleks veel läinud, sest toidud väga maitsesid ja hubane keskaegne atmosfäär ka. Teenindus pole mulle kunagi nii oluline kui toit ning kui mingi lemmiku leian, siis jään sellele truuks. Eriti kutsus see poole hinnaga pakkumine nüüd suvel. Aga mis teha, ju siis -50% kasum on nende arust parem kui 0 kasum. :(

Laura ütles ...

Parandus: 0 kasum on nende loogika järgi parem kui -50%

Maasikas ütles ...

Olen täiesti nõus vanalinna söögikohtade ja lokaalide osas - üleolev suhtumine, ilmselge soov kohalikest klientidest vabaneda jne.
Ei mõista samuti Anonüümse küsimust Tallinna hotellide ja Tallinki teemal. Blogi postituses polnud neist sõnagi juttu ja ilmselt paljuski ka seetõttu, et nii hotellid kui ka Tallink on suutnud üpris kiiresti välja pakkuda huvitavaid alternatiive oma põhitegevusele - kasvõi näiteks võimalus rentida üpris hea hinnaga hotellituba terveks kuuks, Tallinki minikruiisid, nädalavahetuse ostupäevad jne.

Anonüümne ütles ...

Vanalinnas on ka häid erandeid, nt Rataskaevu tänav. Saab nii head sööki kui ka atmosfääri.