26 august 2021

Korter, mitte maja

Ma pole kodujutte siia ammu kirjutanud, sest esiteks mul lihtsalt pole midagi kirjutada ja teiseks on mu põhilised kodumured sellised esimese maailma probleemid, nagu "millega puhastada musta marmorit" ja "krt, pindala on nii suur, et robot ei jõua seda ühe töökorraga ära puhastada". Jah ma tean. Mul on endal ka piinlik seda kirja panna, nii et teeskleme, et ma ei pannudki.

Aga nüüd, pärast paarikuist seeselamist olen aina veendunum, et siia kolimine oli hea mõte. Eks enne oli ju ikka kahtlusi, kui mõistlik on osta korter sellisesse majja, kus on päris kõrged hoolduskulud, sellises asukohas, kus suvel võib olla päris lärmakas (ei ole). Või et äkki saaks sama raha eest hoopis maja? Kuigi pean mainima, et sellele mõttele tõmbasime ruttu vee peale, sest esiteks meile sobivates asukohtades tingimustele vastavat maja ei oleks ja teiseks on korteris elamine minu jaoks isegi privaatsem kui majas elamine. Jep, ma ütlesin seda. Mulle lihtsalt meenuvad mingid korrad, kus olen pidanud kellegi maja valvama ja siis nt selle asemel, et rahulikult terrassil ÜKSINDA hommikukohvi nautida, hoopis mingi naabri kodutöid vaatama või kellegagi suhtlema pidanud. Veel hullem, kui nende majavalvamiste juurde on kuulnud lastehoidmine – kohe, kui pärdikud aeda lasin, maandus sinna hunnik naabrilapsi, keda sealt mitte kunagi ära ei saanud. Ei mingit privaatsust, valetamist, et sind pole kodus, rahus ja vaikuses ja üksinduses hängimist. Vahepeale selgitan, et ma olen keskmisest suurema privaatsussooviga inimene ja kuigi ma mingites kohtades suhtlen hea meelega teistega, siis kodus tahan olla ma üksi või oma perega, mitte olla sunnitud nägema kogu aeg oma naabreid või kuulma tittede möirgamist. Ja kuna ma seda kõike ei taha, siia ma eramajja ka ei koli.


Ja pealegi, millisest majast oleks mul selline vaade?

Pildi autor on Kristiina K.


Ühesõnaga, on olnud väga huvitav suvi. Kui ma oleks tüüpiline suunamudija või blogija, siis ma ütleks, et sügisel on suured muutused tulemas, aga ma ei saa nendest veel rääkida. Kuna ma aga pole, siis ma ei ütle.

3 kommentaari:

Marca ütles ...

Ma tahtsin lihtsalt öelda, et nii tore, et sa ikka kirjutad vahepeal :) Korter vs maja osas mul täpselt samad mõtted. Oleneb ilmselt kortermajast, aga neis uutes on enamasti tõesti vaikne ja privaatne elada. Eriti võrreldes uute erakate rajoonidega, kus majade vahel ruumi peaaegu polegi. Ja vaate pärast olen täitsa kade! Võimas!

Madli ütles ...

Katsun end sügisel kokku võtta ja sellist elu elada, millest kirjutada oleks :)

Jah, no nõukaaegsetes paneelelamutes pole tõesti privaatsusega parimad lood, aga kui ma vaatan nt neid uusi eramajalaagreid, siis ega väga suurt vahet pole ka. Astud välja ja näed eiteamitmesse aeda + sõiduteele. Ei saa üldse salaarmukesi koju kutsuda või tumedate asjadega tegeleda, kõik näevad.

Nell ütles ...

Kuna minu jaoks oleks maja boonuseks oma murulapp ning võimalus lilli ja tilli kasvatada siis leidsin enda perele sobiva kompo. Korter suure aiaga majas.Igal korteril oma aialapp, kus niisama lebotadavõi aiavilju kasvatada aga korteriukse tagant algab privaatsus. Õnneks maja on vana ja aiad välja kujunenud nii, et kedagi passimas pole. Kuigi väikese kortermaja miinus on see, et salaarmuke ilmselt saladuseks ei jää...:P