22 märts 2022

Sünnipäevad ja vanused

Ernstil oli vahepeal sünnipäev ja esimene suur mängutoasünnipäevapidu. Küsisin talt pärast, mis talle sünnipäeval kõige rohkem meeldis. "See, et Venemaa sel ajal batuudikeskust ei pommitanud, kui meil seal pidu oli." 

Pidin nõustuma, et see oli ka minu arvates parim osa sünnipäevast.

Ma olen pidanud elu jooksul Ernstile nii mõndagi keerulist teemat seletama. Ta on ju kogenud lähedase rasket haigust ja surma, vanemate lahkuminekut, kolimisi ja väga heade sõprade äraminekuid. Nüüd lisandub sinna nimekirja ka sõda. 

***

Ma ise avastasin, et kuigi ma olen sellises vanuses, et vähemalt mu enda arvates enam kenad noormehed minuga tänaval rääkima tulema ei peaks, siis nad teevad seda ikka. Mitte kõik, aga eelmisel nädala tervelt kaks ja see on juba rohkem, kui ma arvanud oleks. Ja kuna aeg-ajalt tekib ikka meil seltskonnas küsimus, kuidas daamidele läheneda, nii et need daamid kohe minema ei putkaks, siis minu näited on sellised: esimene noormees küsis, miks ma õues pükse ei kanna (mul oli miniseelik) ja teine, kas ta saaks mulle tõuksiga küüti pakkuda. Ma ei ütleks, et need maailma parimad vestluse alustamisviisid on, aga samas, ma olen juba 32, ei saa liiga nõudlik olla.

See meenutas ka, et üks tuttav, kes on minust paar aastat vanem, ütles, et sellises vanuses on põhitingimus mehele, et ta sind ikka haiglast koju tooks ja su eest hoolitseks.

Tegelikult mulle meeldib mu vanus, päriselt. Ja ma ei jõua ära oodata, et ma 33 saaksin.1 kommentaar:

Anonüümne ütles ...

Tundub, et oleme samas paadis.
Pärast 30-aastaseks saamist, 3 lapse emana hakkas selliste lähenemiskatsete arv kummalisel kombel märkimisväärselt suurenema. Ühel hiljutisel korral olid kaks last kolmest veel käekõrval. Noormees ise oli ilmselt kõige ilusam mees, keda ma kunagi näinud olen, aga kui ta suu lahti tegi, purunes kogu maagia :)
Ise ma seletan seda fenomeni sellega, et mul on hästi pehmed ja lapselikud näojooned, mis nüüd - lõpuks ometi - on natuke täiskasvanulikumaks ja nurgelisemaks läinud.