28 juuni 2022

Jagan rõõmu

Ma natuke aega tagasi mainisin, et töötan Lasteekraanis, aga see jäi vast mainimata, et lisaks Lasteekraanile olen ma ka osa Jupiteri vahvast tiimist. Jupiter, kui keegi ei tea, on Eesti kõige parem voogedastusplatvorm ja kui ma ütlen "kõige parem", siis ma mõtlen, et lisaks äärmiselt laiahaardelisele sisule on see tasuta ja seal ei pea ennast registreerima. Ma ise olen igasuguste kliendiprogrammide suhtes pigem tõrjuva hoiakuga ja kui ma pean millegi vaatamiseks ennast kuhugi kirja panema ja kasutajaks registreerima, ... siis ma parem jätan vaatamata. Ja noh, maksta mulle ka ei meeldi, eriti nüüd, kus ma iga kord kohvikusse minnes ja hinnakirja nähes minestan.

Aga miks ma üldse Jupiterist rääkima hakkasin, on see, et sinna jõudis üks mu lemmikfilmidest ja kui kellelgi on see vaatamata, siis ma tõsiselt soovitan. Filmiks on siis "Hüvasti, Lenin!" Ma olen üldse suur Saksa filmide austaja ning see film on pärast "Teiste elu" mu absoluutne lemmik. Ja kui ma siin juba olen, siis veel paar soovitust:

"Suur unelm" ühendab endas mu kaks lemmikut: Daniel Brühli ja jalgpalli. Film räägib õpetajast, kes üritab 1847. aastal Saksa lastele inglise keelt ja kultuuri õpetada. Kuidas? Aga loomulikult jalgpalli mängides. Kui aga arvate, et see tal lihtsalt läheb, siis arvake uuesti. 

Teine suur lemmik on sari "Patused". Ma millalgi siin juba soovitasin sarja "Kurjategijad" ja "Patused" on vähemalt minu vaatenurgast suhteliselt sarnane: väga tõsine teema, aga palju britilikku huumorit, mis ei lase sarjal depressiivseks muutuda. Sari räägib 80ndate Londoni geiringkonnast ajal, mil seal hakkab vohama HI viirus. Eraldi peab esile tõstma väga head muusikavalikut, aga mitte ainult - kõik oli nii hea, et ma lõpus ikka ulgusin korralikult nutta. Soovitan soojalt.


3 kommentaari:

Indigoaalane ütles ...

Kas andunud televaataja võib saata " lugejakirja" :) :) ?
Millal saab jupiteri vaadata telekast st mitte arvutist ( st läbi interneti saaks, aga ma pean silmas ala huub, viasat.) Te saaksite väga mitutuhat vaatajat juurde.
Lihtsalt ei suuda päev läbi arvutiekraani vahtinuna veel sealt ka filmi vaadata :( aga soovitatud film on tõepoolest hea.

Madli ütles ...

Praegu saab jupiteri vaadata hübriid tv-st, aga telekarakendused on juba arendamisel ja sügisel peaks saama :) Mingid telekarakendused peaksid isegi juba praegu olemas olema tegelikult, aga need on uuematel telekatel.

Mul on sama häda, et arvutist on jube tüütu vaadata, väike ekraan mõjub silmadele jube kehvasti. See on ka põhjus, miks me tahame Lasteekraanile ka varsti telekarakendust, sest laste silmi tahaks eriti hoida :)

Indigoaalane ütles ...

Jee!! Rõõm ja hoian pöialt, et raha ja energiat jaguks! Head tööd teete! :)