05 august 2022

Filmisoovitus

 Tööga seotud põhjustel olen ma viimasel ajal aina rohkem kursis lastefilmide ja -sarjadega. Multikad pole mulle kunagi meeldinud ega ilmselt hakka ka meeldima, küll aga olen ma meeldiva üllatusena avastanud, et nii mõnedki lastefilmid on tegelikult väga head ja sobivad vaatamiseks ka täiskasvanutele.

Meile tuleb päris palju häid Euroopa lastefilme ja olen neid ikka proovinud järgimööda vaadata ja tänane leid oli Saksa film "Kodukandi liiv". Ma alguses mõtlesin, et ei tea, kas see üldse lastefilm on, sest teema, mida seal puudutatakse, on väga tõsine ja isegi traagiline, aga samas - ei saa lapsi ka vati sees kasvatada ja nt 10+ vanusele on minu arvates see film igati paras. 

Tegevustik toimub 1979. aasta DDRis ja peategelasteks on kaks 10-aastast poissi, kes tahavad kaevata tunneli Austraaliasse. Sisu polegi tegelikult selle filmi puhul nii primaarne ja ma ei tahaks seda ka spoilerdada - pigem on väga huvitav vaadata, kuidas paistab sotsialistlik režiim lapse pilgu läbi. Miks ei tohi ta äkitselt enam oma sõbraga suhelda? Miks mõnda kohta saab reisida ja teise ei saa? Miks on binokliga teisele poole müüri vaatamine kuritegu?

Ühesõnaga - kurb, aga samas väga kaunis film. Soovitan soojalt.

Ja vaadata saab, nagu ikka, SIIN

Kommentaare ei ole: