10 august 2022

Kodust

 Eile jalutasin ma töölt koju, ühes käes avatud šampapudel ja teises käes pusle, ning lootsin, et keegi mind ei pildista ega pane sotsmeediasse üles allkirjaga a la "milline õudne lapsevanem, ei suuda lapsega jalutamagi minna ilma alksita". Tegelikult oli asi selles, et ühel töökaaslasel oli sünnipäev ning ta pakkus oma ülejäänud alksi mulle kaasa. Loomulikult olin ma nõus, aga paraku unustasin ma, kui ebamugav on minna lahtise pudeliga jalgsi koju. Aa, Ernst oli ka, et pilt ikka täiuslik oleks.


Tegelikult olen ma praegu veidi nostalgilises meeleolus, sest Nodsu kirjeldas blogis oma Pärnu lapsepõlvekodu ja ... see on ka minu lapsepõlvekodu, nii et mul tuli kõik see silme ette. See mõnus rannatee, mis oli pooleldi kõrkjatesse kasvanud, millest paremale poole jäi hiiglaslik mahajäetud ja veidi õudne tondiloss, Jelgava pood, mänguväljak kiikedega, mis minu ajal olid täiesti katki. Kusjuures - 90ndatel olid põhimõtteliselt kõik hoovid katkiste kiikedega, nii et kui kellegi hoovis sattus olema terve kiik või koguni karussell, siis kümbles ta luksuses. Aga Pärnu ... ma mäletan, et meie olime selles väikeses kahetoalises korteris kuuekesi või isegi rohkemakesi, aga nii tore oli! Ühised suvesünnipäevad ja jaanipäevad, õhtused rannaskäigud ja palju, palju muud. See oli ka minu lapsepõlv. Kui mult küsitakse, kust ma pärit olen, vastan ma alati, et Pärnust, sest vot seal oli tõeline kodutunne. 

Kahju, et Pärnu kodu kadumisega kadus ka kodutunne.

5 kommentaari:

notsu ütles ...

Tahad kaasa tulla, kui ma mõnikord jälle lähen? ma olin trupikaaslase pere korteris, mida nad tuttavatele odava raha eest (umbes kulude katteks) suvel välja üürivad. Mai rajoon, memme majast max veerand tunni kaugusel, ranna (jällegi ühe metsikuma ranna) ligi ja nagu kogemus näitas, oli ka kesklinn täitsa jalutataval kaugusel, ja kui väga häda, käib liinibuss ka (tihti).

ja nagu ma kirjeldasin, oli see maja ja korter väga tuttavliku moega.

Madli ütles ...

Miks mitte! Ma olen küll nädala sees kinni, nii et sobiva aja leidmine võib raske olla. Lisaks on ka mitmed nädalavahetused kinni.

notsu ütles ...

Ma kaalun, et äkki minna koos Andresega taasiseseisvumispäeva ajal, siis on tal mitu vaba päeva järjest. Aga ma annan siis teada, kui midagi otsustan.

Seal korteris on 3 tuba, kahes on kummaski 2 inimest mahutav diivanvoodi ja kolmandas üheinimesevoodi.

notsu ütles ...

Praegu paistab nii, et lähemegi, sest keegi teine samal ajal ei pretendeeri. Kas sa oled huvitatud?

Madli ütles ...

Ma olen kahjuks taasiseseisvumispäeva ajal hoopis Hiiumaal.