01 august 2022

Vormsi, mu arm

 Pealkiri on kergelt eksitav, sest kuigi me käisime tõesti nädalavahetusel Vormsil, ei oska ma sellest kuidagi sündsat kokkuvõtet teha. Olgu vaid öeldud, et millegipärast elab Vormsil rohkelt hiigelparme, nii et pool ajast veetsin vähemalt mina nende eest põgenedes.

Suvi on mulle aga nii väsitavalt mõjunud, et iga hommik ja õhtu võitlen ma unega ning loen tunde, millal saaks magama minna. Vahepeal loen ka artikleid, mida tähendab, kui inimene on kogu aeg unine. Kas ma saan neist artiklitest teada, et mul on mõni ravimatu haigus? Loomulikult. Tegelikult on asi ilmselt mu unehäiretes, mis hooti aina hullemaks muutuvad, aga miks mitte vahepeal guugeldada ja endale põnevaid haigusi diagnoosida.

Jäin mõtlema, et ma ei ole vist mitte kunagi oma täiskasvanuelu jooksul maganud tervet ööd järjest. Parimal juhul ärkan u pooleks tunniks, et juua ja tualettruumi külastada, tavaliselt aga on ärkvelolekupausid paaritunnised. See pole tegelikult üldse tore. Mul on tekkinud teatav ärevus iga kord, kui ma liiga hilja magama lähen, sest ma tean, et niikuinii ärkan ma millalgi keset ööd üles, saan ülivähe magada ja olen tööl nagu veest väljatõmmatud laip. Päriselt - ma imestan, kuidas mind seal üldse talutakse.

Aga Vormsi oli tore ja üleüldse avastan ma Eestis ringi kolades, kui ilus siin on ja kui palju on veel kohti, kuhu ma jõudnud pole. 

Tegelikult tahtsin ma tänase postituse julmalt üle lasta, sest ma olin - nagu mainisin - kergelt laibastunud. Samas aga tean ma ennast piisavalt hästi - kui ma juba esimese päeva üle lasen, pole järgmistel päevadel lootustki. Ma luban, et järgmistel päevadel olen sügavmõttelisem. Juba praegugi tahtsin ma hoopis meestest kirjutada, aga ma pole vastavas konditsioonis.

Ah et miks meestest? Kuulsin nimelt üht toredat lauset, mis vajab pikemat analüüsi: "Mõne puhul on nii et vaatad ja vaatad ning lähed kuivaks nagu liivapaber."

Olgu mainit, et see lause ei pärine meie ebasündsast nädalavahetusest, vaid ühest viisakast vestlusest. Aga sellest juba homme.

Kommentaare ei ole: